GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Arnavutköy/Necip Fazıl'da arsa hissesi icradan satılıktır

GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907470
Şehir : İstanbul / Arnavutköy
Semt-Mahalle : ARNAVUTKÖY MERKEZ MAH. / ARNAVUTKÖY
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1719 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
216,308 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ 1. KAT - GAZİOSMANPAŞA EK HİZMET BİNASI / YENİ MAH. 542 SK / GAZİOSMANPAŞA / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA DAİRESİ

2017/1719 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Arnavutköy İlçe, 17487 Parsel, ARNAVUTKÖY Mahalle parselin tamamı 216,00m2 olduğu,Arsanın adresi : Necip Fazıl Caddesi ile Hamit Sokak köşesinde, Necip Fazıl Cad. no:71 kapı sayılı yer olduğu, üzerinde B.A.K. sistemle inşa edilmiş bodrum katlar konut, zemin kat dükkan ve konut, üç normal katı konut olarak kullanılan bir bina olduğu anlaşılmıştır. binanın cephesinin sıvalı,badanalı,üzeri teras şeklinde, bodrum katında yan sokaktan açığa çıkan ve iki daireden oluşan bölümleri olduğu, zemin katında cadde cephesinde dükkan market olarak kullanılmakta, arkasındaki dairenin ofis olarak kullanılmakta olduğu, üstteki üç normal katın her birinde ikişer daire olup binadaki dükkanın alüminyum doğramalı, kepenkli, döşemeleri kaplamalı olduğu,dairelerin pencereleri pvc doğranmalı, iç doğramaları ahşap, ıslak zeminleri seramik kaplamalı olduğu,binanın kullanım inşaat alanının temel ve çatı dahil 1050m² olduğu anlaşılmıştır.

Yüzölçümü : 216,00 m2
Arsa Payı : 1/9
İmar Durumu : Arnavutköy Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden alınan bilgiye göre: Arnavutköy İlçesi, 17487 Parsel 14/06/2010 tasdik tarih ve 1/1000 ölçekli Arnavutköy merkez ve çevresi uygulama imar planında emsal: 2.10 ve Hmax:5 kat K+T1 alanında kalmakta olduğu belirtilmiştir.

Kıymeti : 216.308,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 22/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ 1. KAT - GAZİOSMANPAŞA EK HİZMET BİNASI / YENİ MAH. 542 SK / GAZİOSMANPAŞA / İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1719 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR