SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Serik'te bina icradan satılıktır

SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064280
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : KADRİYE MAH. / SERİK
: 531
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2057 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,062,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 12:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 12:00
Satış Yeri
:
Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SERİK
İCRA DAİRESİ
2018/2057 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Taşınmaz Antalya ili Serik ilçesi Kadriye Mah. 161 ada 9 parselde kayıtlı olup tapu kaydında arsa vasfındadır. Taşınmaz üzerinde 159 m2 2+çatılı daire bulunmaktadır. Taşınmazın belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. (elektrik, su, telefon, yol vs.) Parselin etrafındaki belli noktalara kuş uçuşu mesafesi; turizm caddesinin 350 m kuzeyinde, Forsamall alış veriş merkezinin 1200 m doğusunda, Gloria sport arenanın 2000 m batısında, Acısu deresinin 650 m güneyinde yer almaktadır. Binaların herbirinin önünde havuzu bulunmaktadır. Her parselin bahçe duvarları mevcuttur. Zemin Kat önünde teras bulunmaktadır. Teras binanın ön cephesinde havuza bakmaktadır. Bina 7+1 olarak bulunmaktadır.
Adresi: Kadriye Mah. 132 Sok. No:8/1 Palmiye Line Sitesi Serik / ANTALYA,

Yüzölçümü: 531 m2 , Arsa Payı: Tam,

İmar Durumu: Serik Belediyesi sınırları içerisinde olup, A-2+Çatı, emsal:0,30, H max:6,50, yapı düzeni ayrık nizamdır.

Kıymeti: 1.062.000,00 TL,

KDVOranı: %18,

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında mevcuttur.

1. Satış Günü: 27/11/2019 günü 12:00 - 12:05 arası,

2. Satış Günü: 23/12/2019 günü 12:00 - 12:05 arası,

Satış Yeri: Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2057 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR