MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2 katlı bina icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00939810
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : KIZILAĞAÇ MAH. / MANAVGAT
Kat Sayısı : 2
: 240
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 03.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3706 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
577,455 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2018/3706 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 119 Ada, 7 Parsel, KIZILAĞAÇ Mahallesi, Parsel konum itibariyle Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu yol, su, elektrik gibi tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. parsel çevresinde bulunan imar yolları büyük oranda açılmış ve kaplanmıştır. Keşfe konu parsel üzerinde zemin kat , 1.normal kat ve 2.normal kat(çatı katı) seviyelerinden oluşan bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Yapı konut amaçlı tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kremit örtülü olup, yapı keşif tarihi itibariyle belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir. keşif tarihi itibariyle yapının zemin katı ve 1.normal katı tamamlanmış ve kullanılabilir durumdadır. Dosya içeresinde bulunan yapı ruhsatına göre toplam 2.kattan oluşmakta olan yapının, sonradan ruhsata aykırı olarak inşasına başlanmış olduğu kanaatine varılmış olan 2.normal katının (çatı katının) ise cephe doğramalarının takılması gibi bir kısım inşai faaliyetleri henüz yapılmamış durumdadır. Dosya içerisinde bulunan yapı ruhsatına göre toplam 2 katlı yapı 240 m2 inşaat alanına sahip olup, yapı sonradan yapılmış olan 2.normal katı(çatı katı) ile birlikte ise yaklaşık olarak 360 m2 inşaat alanına sahiptir.
Yüzölçümü :663 m2 Kıymeti: 577.455,02 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcut
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3706 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR