KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kemer'de 3 katlı bina icradan satılıktır

KEMER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979268
Şehir : Antalya / Kemer
Semt-Mahalle : MERKEZ MAH. / KEMER
Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/685 TLMT
Muhammen Bedeli
:
1,407,650 TL
Birinci Satış Günü
:
26.06.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
24.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
Merkez Mah. Yalı Cad. Kemer Belediyesi Kültür Salonu Kemer/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMER İCRA DAİRESİ

2018/685 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Antalya İli, Kemer İlçesi, Kemer Mahallesi, 54 Ada, 7 Parsel; Taşınmazın Kemer Merkez Mahallesi sınırlarında olduğu, turistik tesislere ve denize yakın olduğu, taşınmazın bahçe peyzajının yapılmış olduğu, etrafının bahçe duvarı ile çevrili olduğu, taşınmaz üzerinde bodrumkat + zeminkat + 1.kat şeklinde yapılmış 3katlı bina bulunduğu, bodrum katın bahçe kazılarak 1/2si açıkta yapılmış olduğu, bodrum katın depo şeklinde düzenlendiği, diğer katlarda merdivenin sağında ve solunda olmak üzere 1+1 şeklinde salon, salonun bir kenarınının mutfak nişi, banyo, wc ve bir yatak odası ile bir balkon mahallinden oluşan bölümler olduğu, ancak binanın bir bütün halinde tapuya kayıtlı olduğu, binanın dış kapısının demir-camlı kapı, iç kapıların panel kapı, pencerelerin pvc çift camda ibaret olduğu, iç merdivenlerin ahşap kaplı, alüminyum korkuluklu, binanın iç ve dışının sıvalı ve boyalı olduğu, duvar tavan birleşim yerlerinde kartonpiyer lamba göbeklerinde süslemeler olduğu, çatısının kiremit örtülü ahşap oturtma çatı olduğu, binada asansör bulunmadığı, binanın toplam 280 m2 ve 27 yıllık olduğu, bakımlı olduğu, binadaki mutfak tezgahlarının mermer olup altında ve üstünde ahşap dolamların mevcut olduğu, ıslak hacimlerin zeminin seramik kaplama, duvarların fayans kaplama, banyolarda duşakabin, alafranga hela taşı, duş ve duşakabin bulunduğu, oda ve salon zeminlerin ahşap kaplama olduğu, binanın bütün pencerelerinde ferforje demir parmaklık bulunduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Binanın bahçesinde bulunan zirai muhdesatlar: Taşınmazın bahçesinde değişik, yaş, cins ve gelişim durumlarında meyveli ve meyvesiz ağaçlar ile, dış mekan süs ve çit bitkileri bulunduğu, bakımlarının yapıldığı, 3er adet portakal, nar, palmiye, 1er adet limon, kayısı, erik, badem, Trabzon hurması, avokado, akasya, palmiye, 2 adet Malta eriği ve 500 adet pittosporum bitkisi/ağacı bulunduğu bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Adresi : Merkez Mah. 135. Sk. No:1 Kemer / ANTALYA Yüzölçümü : 494 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, 2 katlı ön cepheden 5m, yanlardan 3m çekme mesafeli ve 0,20/0,40 emsalli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.407.650,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası 2. Satış Günü : 24/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Merkez Mah. Yalı Cad. Kemer Belediyesi Kültür Salonu Kemer/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/685 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR