ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Aksu'da 315 m2 bina icradan satılıktır

ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063246
Şehir : Antalya / Aksu
Semt-Mahalle : MANDIRLAR MAH. / AKSU
: 315
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8491 ESAS
Muhammen Bedeli
:
269,528 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 14:20
Satış Yeri
:
4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
4. İCRA DAİRESİ
2019/8491 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Aksu İlçe, 34 Ada, 8 Parsel, MANDIRLAR Mahalle/Köy,
Adresi : Antalya İli, Aksu İlçesi, Mandırlar Mahallesi, 34 Ada, 8 Nolu Parsel Çalkaya Mahallesi, Şırşır Sokak, No : 95 adresinde yer almaktadır. Şırşır sokağın doğusunda bulunmaktadır. Şırşır sokağa mesafesi
yaklaşık 25mt dir
34 ADA 8 NOLU PARSEL ÜZERİNDE BULUNAN 95 KAPI NUMARALI ZEMİN KAT + 1 KATLI EV Betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 1 katlı inşa edilmiş olup, çatısı ahşap üzeri kiremit kaplıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Zemin katın pencerelerinde demir korkuluk vardır. 1.katın pencerelerinde pvc panjur vardır. Zemin kattan giriş kapısı demir kapıdır.Elektrik ve su tesisatlıdır.
Zemin kat + 1 katlı evin yaklaşık 4 – 5 yıllık olduğu anlaşıldı.
Yüzölçümü : 315 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Dosya İçinde Bulunan 1 / 1000 Ölçekli İmar Planı Fotokopisine Göre
Antalya İli, Aksu İlçesi, Mandırlar Mahallesi, 34 Ada, 8 Nolu Parsel Ayrık Nizam, E = 0.60 Emsalli, En Çok 4 Kat İnşaata Müsait Olduğu Görülmektedir.
Kıymeti : 269.528,00 TL
KDV Oranı : 3065 sayılı KDV Kanunun 17. Maddesinin konut finansmanı ipoteği olması nedeniyle Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8491 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR