HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya/Narlıca Mahallesi'nde bina hissesi icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00985580
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : NARLICA MAH. / HARAPARASI
Kat Sayısı : 1
Bir Kattaki Daire : 1
: 359
Yayınlandığı Gazeteler

ANTAKYA TOPLUMCU HALK 24.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/29699 ESAS
Muhammen Bedeli
:
71,495 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 15:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ

Dosya No: 2016/29699 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Narlıca Mah. 43 cilt 4350 sayfa 4026 ada 3 parseldeki 258,64 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli taşınmazın 1/4 borçlu hissesi satışa konu edilecektir.
Özellikleri : Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Geometrik olarak dörtgen şeklindeki parseldir. Taşınmaz yol kotu altında ve topoğrafik olarak düz bir yapıya sahiptir. Parselin fiili yol cephesi bulunmaktadır. Parsel üzerinde hali hazırda taban oturumu 103 m2 toplamda 359 m2 alanlı bodrum, zemin ve 1 normal katlı betonarme karkas yapı tarzında efektif olarak 4-5 yaş aralığında bina bulunmaktadır. Binanın her katında bir daire bulunmaktadır. Bodrum kattaki daire antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo ve wc mahallerinden üst kattaki daireler ise daire antre, hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 3 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Binanın dış cephesi ince sıvalı olup boyasızdır. (Zemin kattaki dairenin dış cephesi kısmen sıvasızdır.) Binada çatı bulunmamaktadır.
Adresi : Narlıca Mah. 536. Sk. Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 27/11/2017 tarih 8651 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 71.495,31 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/29699 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/04/2019
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR