İZMİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altındağ mahallesinde bina icradan satılıktır

İZMİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890409
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / ALTINDAĞ
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/6268 ESAS
Muhammen Bedeli
:
351,330 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 10:10
İkinci Satış Günü
:
29.01.2019 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
2. İCRA DAİRESİ
2014/6268 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, Arsa İzmir İli Bornova ilçesi Altındağ mahallesinde 8856 parselde kayıtlıdır.İmar durumu:Bornova Belediye Bşk.plan ve proje müd.1/25000 ölçekli İzmir Büyükşehir Bütünü cevre düzenine göre kentsel yerleşik(meskun )alanlar gösteriminde kalmaktadır.Tapuda arsa olarak gözüksede üzerinde zemin+3 katlı betonarme bina bulunmaktadır.Zemin kat 2 oda -salon-banyo-mutfak -antre-koridor ve müştemilattan ibaret olup takriben 95 m2'dir. Diğer katlar salon-3 oda-mutfak banyo -antre-koridordan ibaret takriben 110 m2'dir. Binanın dış cephe doğramaları alüminyum,iç cephe doğramalar ahşaptır.Zemin döşemeleri karo mozaik plaka,duvarlar ince sıva üzeri plastik badanadır.Mutfakta banko-dolap olup,sıcak soğuk su tesisatı işlidir.Banyo zemini karo plaka,duvarlar 12 sıra fayans işlidir.Soba ısıtmalıdır.Mevcut meskenlerde kiracılar bulunmaktadır.Binanın üzeri demir profil kolon ve makas üzeri galvanız saç ile örtülüdr. Arsa üzerindeki bina ruhsatsız kaçak yapıdır.
Adresi : Zafer Mah.4495 Sok.No:121 Bornova İzmir Bornova / İZMİR
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 351.330,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 10:10 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 29/01/2019 günü 10:10 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/6268 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR