BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül'de 2 katlı bina ve eklentileri icradan satılıktır

BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026426
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : BALIKLI MAH. / ALTIEYLÜL
Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4349 ESAS
Muhammen Bedeli
:
259,362 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
16.09.2019 15:40
Satış Yeri
:
Balıkesir 3.İcra Dairesi Kalemi, Balıkesir Adalet Sarayı, Bodrum kat, Merkez/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
3. İCRA DAİRESİ
2018/4349 ESAS
İİK.133.MADDESİ GEREĞİNCE
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İİK.nun 133.maddesi gereğince Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN özellikleri:
Balıkesir İli, Altıeylül İlçesi, 4249 Parsel, Leylekkırı mevkii, BALIKLI Mahallesinde kain tapuda tarla nitelikli taşınmazın tamamı satışa çıkartılmıştır. Balıkesir ili, Altıeylül İlçesi, Balıklı Mahallesi( köyü) köyiçi mevkiinde, üzerinde 2 katlı konut ve tek katlı ardiye binası bulunmaktadır. Civarında 1-2 katlı genellikle konut amaçlı yapılaşmalar mevcuttur. Şehir merkezine ulaşım Belediyeye ait toplu taşıma araçları veya özel araçlar ile ile sağlanmaktadır.
Her türlü alt yapısı ( elektrik, su,yol, doğalgaz, kanalizasyon vb. ) tamdır.


TAŞINMAZIN YAPISAL ÖZELLİKLERİ:
Taşınmaz arsa üzerindeki binalar:
İki katlı bina: Betonarme karkas tarzda inşa edilmiş her katında 1 er daire bulunmaktadır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Pencereleri plastik doğramadır. Zemin kat daire 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc, antreden oluşmaktadır.Oda ve salon tabanları marley parke kaplı, banyo ve wc tabanları seramik kaplıdır.Mutfak dolapları lake boyalı ve mermerit tezgahlıdır. Banyoda lavabo ve klozet mevcuttur.İç kapılar ahşap cilalıdır. Binada 1. Kata dıştan mermer merdiven ile çıkılmaktadır.1. katta 4 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre bulunmaktadır.Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır.İç duvarları plastik badanalıdır.İç kapıları Amerikan tablalıdır. Banyoda duvarları dekorlu fayans kaplıdır.Banyoda duşakabin, Hilton dolap ve klozet bulunmaktadır.Bina yeni yapılmıştır.Isınması soba ile sağlanmaktadır.Binanın oturma alanı yaklaşık 111,00 m2 dir. 1.katta bulunan mesken yaklaşık 121,00 m2 alana sahiptir.
Ardiye: Taşınmazın avlusu içerisinde tek katlı betonarme kolon üzerinde ahşap mertekli çatı örtüsü ve kiremit kaplıdır.3 cephesi tuğla duvarlı ön cephesi açık olan yapının alanı yaklaşık: 155,00 m2 dir. Taşınmazın iki katlı ev bedeli: 181.464,00-TL. + Adriye bedeli: 29.898,00-TL. + Arsa bedeli: 48.000,00-TL. Olmak üzere toplam: 259.362,00-TL. dir.
İmar Durumu : Altıeylül Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 12.10.2018 tarih ve 10122 sayılı yazısında;’’ taşınmazın yerleşik alan sınırları içerisinde kalmakta olduğu, 1 / 1000 Ölçekli İmar Planı bulunmadığı belirtilmiştir.1/5000 Ölçekli nazım imar planı ile üst ölçek plan uygulama yetki ve sorumluluğu Balıkesir Büyükşehir Belediyesindedir.Balıkesir Çanakkale planlama bölgesi 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı hükümlerine göre işlem yapılmaktadır.’’denilmiştir.
Yüzölçümü : 1.600,00 m2
Kıymeti : 259.362,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 15:40 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 16/09/2019 günü 15:40 - 15:50 arası
Satış Yeri : Balıkesir 3.İcra Dairesi Kalemi, Balıkesir Adalet Sarayı, Bodrum kat, Merkez/BALIKESİR


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4349 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR