BALIKESİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Altıeylül Bahçelievler'de 4 katlı apartman icradan satılıktır

BALIKESİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945132
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / PLEVNE
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
: 370
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3316 esas
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
29.04.2019 15:20
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Gaziosmanpaşa Mah.Yeni İzmir Cad. 4.Km. No:186 (Balıkesir Adalet Sarayı 3. Kat.) ALTIEYLÜL / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
2. İCRA DAİRESİ
2016/3316 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Altıeylül İlçe, 4986 Ada, 14 Parsel, Subay Mahalle/Köy, Taşınmazın bulunduğu bina bodrum kat üzerinde 4 katlı olarak betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Binada her katta birer daire bulunmakta, 4 daireli ( mesken)apartmandır. Daireler birbirine yakın özelliklerdedir. Her bir daire 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre ve balkondan oluşmaktadır. Salon ve odalarda tabanlar laminant parke, ıslak mahallerde seramik kaplıdır. Duvarlar oda ve salonda plastik badanalı, banyo ve wc de fayans kaplıdır. Mutfak dolapları suntalem cinsten mermer tezgahlıdır. İç kapıları ahşap cilalı, pencereleri plastik doğrama ve ısı camlıdır. Isıtma soba ile sağlanmaktadır. Binada normal katlarda mal sahipleri ve kiracı oturmakta bodrum katı boştur. Takribi kullanım alanı tüm binada : 370,00 m2 dir.Şehir merkezine ulaşım dolmuş vb araçlar ile ya da yürüyerek sağlanmaktadır.Yakın çevresinde eğitim ve sağlık merkezi, yeşil alanlar, parklar, küçük tip marketler, pazar yeri vb bulunmaktadır. Her türlü alt yapı hizmetinden faydalanmaktadır.
Adresi : Subay ( Plevne) Mahallesi, Özgür Sokakta Dalboy Apartmanı No: 14 Altıeylül / BALIKESİR
Yüzölçümü : 157,67 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Ayrık Nizamlı, 3 ( üç) katlı, Bina yüksekliği: 9.50 m. Bina Derinliği: I= L-(K+(H/2)), Ön Bahçe Mesafesi: 3,00 m.Komşu Mesafeler: 3.00 m, olarak yapı izni almaktadır. Arka Bahçe Mesafesi: H/ 2
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 29/04/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Kalemi - Gaziosmanpaşa Mah.Yeni İzmir Cad. 4.Km. No:186 (Balıkesir Adalet Sarayı 3. Kat.) ALTIEYLÜL / BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3316 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR