AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akçaabat'ta yapım halindeki bina icradan satılıktır

AKÇAABAT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888101
Şehir : Trabzon / Akçaabat
: 362
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DEN GÜNEBAKIŞ 06.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/595 ESAS
Muhammen Bedeli
:
113,372 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 11:10
Satış Yeri
:
İNÖNÜ CADDESİ. DÜRBİNAR MAH. PULATHANE İŞ MERKEZİ KAT 3İÇ KAPI NO:319DEPOÖNÜ AKÇAABAT - TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AKÇAABAT İCRA DAİRESİ

2016/595 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Akçaabat İlçe, 115 Ada, 4 Parsel, OĞULKAYA Mahalle/Köy, Cami Üstü Mevkii, Taşınmaz arsa vasfında, her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır. Taşınmaz Derecik Karayoluna cepheli ve karayoluna cephesi 18 m civarındadır. Trabzon-Giresun sahil yoluna yaklaşık 8km ve Haçkalı baba Devlet Hastanesi yol ayrımına 11,7 km mesafededir.Akçaabat İlçe merkezine 13 km araç yoluyla ulaşım mesafesindedir. Düz bir arazi yapısındadır. Parsel üzerinden enerji nakil hattı geçmekte olup tapu kaydında Tedaş Genel Müdürlüğü Lehine 26629 m2 kısmında irtifak hakkı bulunmaktadır. Bu durum değerini olumsuz etkiler. Taşınmazın değerinin tespiti yapılırken bu irtifak hakkından doğan değer düşüklüğü dikkate alınarak bedel tespiti yapılmış,parselin m2 birim bedelinin 125,00 TL/m2 olduğu belirtilmiştir. Parsel üzerinde geçici inşaat ruhsatı ile yapı devam eden bina inşaatı bulunmaktadır. Binanın yol seviyesi altında kalan bodrum katının betonarmesi tamamlanmış, zemin katın betonarme kalıbı yapılmış ve betonu dökülmüştür. Yerinde yapılan ölçümlerde yapılan inşaatın toplam alanı yaklaşık olarak 250 m2,yapının III. sınıf A grubu yapı sınıfında olup bilirkişilerce yapının değerine 68.097,02 TL, parselin değerine 45.275,00 TL olmak üzere toplam 113.372,02 TL kıymet taktir edilmiştir.
Adresi : Oğulkaya Mah. Cami Üstü Mevkii Akçaabat / TRABZON
Yüzölçümü : 362,20 m2
İmar Durumu : Akçaabat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nünyazısı ile taşınmaz dere yatağında bulunduğu, Belediye sınırları içerisinde ve imar planında bulunduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 113.372,02 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibi olup taşınmaz üzerinde hacizler ve 266.29 m2 lik kısmı üzerinde Tedaş Genel Müdürlüğü lehine irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 11:10 - 11:16 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 11:10 - 11:16 arası
Satış Yeri : İNÖNÜ CADDESİ. DÜRBİNAR MAH. PULATHANE İŞ MERKEZİ KAT 3İÇ KAPI NO:319DEPOÖNÜ AKÇAABAT - TRABZON

Satış şartları :

1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/595 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/10/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR