SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adapazarı'nda 2 adet tek katlı bina icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079001
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Semt-Mahalle : KAVAKLIORMAN MAH. / ADAPAZARI
Kat Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/6892 ESAS
Muhammen Bedeli
:
56,967 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
31.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ

2012/6892 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 1453 Parsel, 1/4 hissesi, Kavaklı Orman Mahalle, Köyiçi mevkii , Parsel üzerinde 87,69 m2 oturma alanlı tek katlı bina ve 86,10 m2 oturma alanlı tek katlı bina bulunmaktadır. Yapılar 3 oda ,salon,mutfak ve wc-banyodan ibarettir. Yapıların ahşap çatısı kiremit örtülü,dışı sıvalı , boyalı ,doğramaları pvc'dir. Yapıların koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları fayans diğer yerler laminat parke kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır.Yapının mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır.Yapıların ısıtması soba ve güneş enejisi ile sağlanmaktadır. Parsel üzerinde36,45 m2 alanlı tek katlı odunluk yapısı bulunmaktadır.Yapının ahşap çatısı kiremit örtülü doğramaları ahşaptır.Yapının ıslak hacim zemin ve duvarları sıvalı boyasız olup yerleri şap üzeri beton kaplıdır. Parsel konum olarak kuzeyden yola cepheli olup Kavaklı orman mahallesi Caminin 513 m kuzey doğusunda,Kavaklı orman mahalle merkezine 550 m kuzeyinde ve 480 nolu sokağa cephelidir.Düz bir zemin yapısına sahip olan parsel tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Kavaklı Orman Mah.Adapazarı / SAKARYA
Yüzölçümü : 926 m2 (Borçlunun hissesi 1/4 olup231,50 m2 dir)
Arsa Payı :--
İmar Durumu : 1/25000 nazımimar planında kentsel niteklikteki yerleşim alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 56.967,11 .-TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan :3083 sayılı yasanın uygulama yönetmeliği 24. Mad. Göre toplulaştırma alanına alınmıştır. (DSİ)
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) Adapazarı / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/6892 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, 7- Tebliğat yapılamayan ilgililere İİK 127 mad gereği " gazete veyaelektronik ortamda yapılan satış ilanı tebliğat yerine geçer " hükmüilan olunur. 02/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR