SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adapazarı Yenicami'de 3/20 bina hissesi icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181304
Şehir : Sakarya / Adapazarı
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/617 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
92,404 TL
Birinci Satış Günü
:
01.09.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2020 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
4. İCRA DAİRESİ
2017/617 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : SATIŞI YAPILAN SAKARYA İLİ ADAPAZARI İLÇESİ YENİCAMİ MAHALLESİ 179 ADA 218 PARSELDE KAİM ALTINDA DÜKKANI OLAN ÜÇ KATLI BETONARME BİNA VE ARSANIN BORÇLUYA AİT 3/20 HİSSESİ Parsel üzerinde 146,64 m2 oturma alanlı zemin+İki katlı yapı bulunmaktadır. Yapının ahşap çatısı kiremit örtülü, dışı sıvalı, boyalı doğramaları PVC?dir. Yapının her katında 1 daire bulunmakta olup daireler 3 oda, salon-mutfak ve WC-banyodan ibarettir. Yapının koridor ve mutfak zemini ile ıslak hacim zemin ve duvarları fayans diğer yerler laminat parke kaplıdır. Tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. Yapının mutfağında tezgah ile tezgah üstü ve tezgah altı dolapları bulunmaktadır. Yapının ısıtması soba ve doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. III-A grubu olan yapının hali hazır durumu ile yıpranma oranı % 15?dır. Dükkan olarak kullanılan zemin katın ıslak hacim zemin ve duvarları şap üzeri beton ile kaplı olup tavan ve duvarları sıvalı ve boyalıdır. III-A grubu olan yapının hali hazır durumu ile yıpranma oranı % 25?dir.Sakarya 4.İcra Dairesinin Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Bilgi Sisteminden Elektronik ortamda alınan tapu kaydına göre; Sakarya İli, Adapazarı İlçesi, Yeni Camii Mahallesi, kain, 179 ada 218 parsel sayılı 239,95 m2 yüzölçümlü, ?Altında Dükkan Olan Üç Katlı Bina ve Arsası? vasıflı taşınmazın 3/20 Adapazarı Belediye Başkanlığı Fen İşleri Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre parselin 1/1000 ölçekli Çevre Düzeni planında kapsamında Konut alanında B-3 (Bitişik Nizam Üç Kat),yapı hükümlerine tabi olduğu ifade edilmiştir.Taşınmaza ait kadastro paftasının mahallinde uygulanması sonucu paftanın zemine uyduğu ve taşınmazın doğru yer olduğu görülmüştür.Parsel konum olarak güneyden yola cepheli, Kavaklı Camiinin 212 m kuzey doğusunda, Kemal Atatürk Orta Okulunun 343 m güney doğusunda, Adnan Menderes Caddesinin 182 m. güney doğusunda, Özel İnci Göz Hastanesinin 456 m kuzey batısında ve Değirmen Sokağa cephelidir. Parsel düz bir arazi yapısına sahip olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 179 Ada, 218 Parsel, YENİCAMİİ Mahalle
Yüzölçümü : 146,64 m2
Arsa Payı : 3/20
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 92.404,15 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 219 PARSELE İNŞA EDİLEN BİNANIN 0,62 M2 TECAVÜZÜ VARDIR
1. Satış Günü : 01/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 01/10/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/617 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR