ADANA 1. İCRA DAİRESİ

Adana/Yüreğir İlçesi'nde bina icradan satılıktır

ADANA 1. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01055434
Şehir : Adana / Seyhan
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 23.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14054 ESAS
Muhammen Bedeli
:
681,800 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
1. İCRA DAİRESİ

2018/14054 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İli, Yüreğir İlçesi, 11079 Ada, 27 Parsel, Çamlıbel Mahallesi , Taşınmaz, Adana ili, Yüreğir ilçesi, Çamlıbel Mahallesi 11079 ada 27 nolu parselde kayıtlı olup, 27 nolu parselin alanı 553 m²dir. Söz konusu taşınmaz Mutlu Mahallesi 2957 sokak No:27 ,Yüreğir/ Adana adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz Sezai Karakoç Bulvarının 300 m batısında, Badem ve Çağla Sokağın 50 m kuzeyinde,Gelincik Caddesinin 400 m doğusunda bulunmaktadır. Söz konusu taşınmaz daire betonarme karkas inşaat şeklinde zemin +2 normal katlı ve 2 adet tek katlı bina olarak yapılmıştır. Taşınmaz arsa üzerinde bulunan 2 adet tek katlı bina marangoz atölyesi ve emlakçı ofisi olarak kullanılmaktadır. Fen bilirkişi ölçümleri neticesinde bina alanları aşağıdadır.
Marangoz Atölyesi:Taşınmaz 84 m2 brüt, 74 m2 net alanlı olup, yerler mala perdahlı şap, duvar plastik boyadır. Üzeri çelik kafes kiriş üzeri çinko kaplıdır. Batı cephesi darabalıdır.
Emlakçı Ofisi: Taşınmaz 130 m2 brüt, 120 m2 net alanlı olup,taşınmaz 3oda, salon, mutfak, banyo, antre ve holden oluşmaktadır.3 oda yer parke, 1 oda yer karo, antre yer parke, hol yer karodur. Mutfak yer seramik, duvar plastik boyadır.Mutfak dolabı hazır mutfak, tezgah üstü mermerdir. Banyo yer seramik, duvar fayanstır. Banyoda klozet ve lavabo bulunmaktadır. Kapılar Amerikan panel kapı, pencereler pvcdir.
3 KATLIBİNA
Zemin kat daire : Taşınmaz zemin katta 2 adet daire bulunmaktadır.Kuzeydeki daire 2 oda, salon,mutfak , antre, hol, banyo ve wcden oluşmaktadır. Güneydeki daire, 1 oda,mutfak ve banyodan oluşmaktadır. Söz konusu daire mahallinde yapılan ölçümde 120 m² brüt, 100 m²net oturum alanlı olup, 2 oda, salon, antre ve hol yerleri karo kaplıdır. Dairenin duvarları plastik boyalıdır. Dairenin kapıları Amerikan panel kapı, pencereleri pvcdir. Mutfak yer karo,duvar fayans kaplıdır.Mutfak dolabı yapılmamış olup,tezgah üstü mermerdir. Banyo yer seramik, duvar fayanstır. Banyoda küvet ve klozet bulunmaktadır. Dairenin elektrik ve su tesisatı faaliyettedir. Pencerelerde demir şebeke bulunmaktadır.
1. Kat daire : Taşınmaz 1.kat daire ,3 oda, salon,mutfak , antre, hol, banyo, wc ve 1 balkondan oluşmaktadır. Söz konusu daire mahallinde yapılan ölçümde 120 m² brüt, 100 m²net oturum alanlı olup, 3 oda, salon, antre ve hol yerleri seramik kaplıdır. Dairenin duvarları plastik boyalıdır. Dairenin kapıları Amerikan panel kapı, pencereleri pvcdir. Mutfak yer seramik, duvar fayanstır. Mutfak dolabı hazır mutfak olup, tezgah üstü granit mermerdir. Banyo yer seramik duvar fayans kaplamadır.Banyoda klozet ve Hilton lavabo bulunmaktadır. Wcde yer seramik, duvar fayans kaplıdır. Wcde lavabo bulunmaktadır. Dairenin elektrik ve su tesisatı faaliyettedir.
2. Kat daire : Taşınmaz 2.kat daire, 3 oda, salon,mutfak ( salon ile mutfak beraber) , antre, hol, banyo, wc ve 1 balkondan oluşmaktadır. Söz konusu daire mahallinde yapılan ölçümde 80 m² brüt, 70 m²net oturum alanlı olup, 3 oda, salon, antre ve hol yerleri parke kaplıdır. Dairenin duvarları saten boyalıdır.Dairenin kapıları Amerikan panel kapı, pencereleri pvcdir. Mutfak yer seramik, duvar fayanstır. Mutfak dolabı hazır mutfak olup, tezgah üstü granit mermerdir. Banyo yer seramik duvar fayans kaplamadır.Banyoda klozet, Hilton lavabo ve duşakabin bulunmaktadır. Wcde yer seramik, duvar fayans kaplıdır. Wcde alaturka hela taşı ve hilton lavabo bulunmaktadır. Dairenin elektrik ve su tesisatı faaliyettedir. Dairede kartonpiyer ve çelik kapı bulunmaktadır.
İmar Durumu : Dosya içinde bulunan Adana İli Yüreğir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 04.01.2019 tarih ve 21641555-115.99-E.129 sayılı yazılarında, Adana ili, Yüreğir ilçesi, Çamlıbel Mahallesi 11079 ada 27 nolu parselin Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin 15.12.2017 tarih ve 486 sayılı kararı ile tadilen onaylanan 1/1000 ölçekli imar planı revizyonda bahsi geçen parseli konut alanı olduğu,E=1,20 yoğunluklu, Hmax= 39,50 m olduğu,imar planına uygun imar düzenlemesi çalışması yapıldıktan sonra imar durumu verileceği belirtilmektedir.
Kıymeti : 681.800,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/A Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/A SEYHAN / ADANA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin% 20'si oranında pey akçesini Müdürlüğümüzün TR 890001500158007290493508 numaralı emanet kasa hesabına yatırıp yatırdığına ilişkin makbuzu veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.Taşınmazın aynından doğan vergileri (emlak vergi borcu) satış bedeli rehin bedelini geçmesi halinde satış bedelinden ödenmesine ,rehin bedelinin geçmemesi halinde ise aynından doğan vergi borcu (emlak vergi borcu ) ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.127 maddesi İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. " gereğince tebliğ yapılamaya ilgililere elektronik ortamda yapılan satış ilanın tebligat yerine geçmesine ,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14054 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2019(

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR