ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Seyhan'da 2 katlı bina hissesi icradan satılıktır

ADANA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111964
Şehir : Adana / Seyhan
Semt-Mahalle : ŞAKİRPAŞA MAH. / EMEK
Kat Sayısı : 2
: 240
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/12881 ESAS
Muhammen Bedeli
:
530,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ADANA
13. İCRA DAİRESİ

2016/12881 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Adana İli, Seyhan İlçesi, Şakirpaşa Mahallesi,9365 Ada, 11 Parselde kayıtlı 305,00 m2 yüzölçümlü arsa nitelikli taşınmazdır, satışa konu taşınmaz hisseli olup taşınmazın borçluya ait 48/61 Hissesinin karşılığı olan 240,00 m2 nin satışı yapılacaktır.
Satışa konu arsa üzerinde; 3/A yapı sınıfında, betonarme karkas yapı cinsinde, ayrık nizam olarak inşa edilmiş, zemin + 2 normal kattan oluşan bina bulunmaktadır. Binanın zemin katı iş yeri olarak, 1 normal katında 2 adet mesken ve 2. normal katında 1 mesken olarak kullanılmaktadır.Zemin ve 1. normal kat ~22 yıllık, 2. normal kat ise ~8 yıllıktır. Binanın ilgili belediyeden alınmış her hangi bir yapı ruhsatı, proje vb izin belgeleri bulunmadığından bina kaçak yapı hükmündedir. Ancak bina ile ilgili Seyhan Belediyesince verilmiş her hangi bir olumsuz karar bulunmadığı şifai olarak beyan edilmiştir.Binanın güney cephesi ana ulaşımın sağlandığı Vefa Caddesine, doğu cephesi 50001 sokağa ve diğer cepheleri komşu parsellere cepheli vaziyettedir. Arsa üzerinde bulunan binanın zemin katı brüt ~230 m² ve 1. ve 2. normal katın her biri brüt ~255 m² olmak üzere binanın toplam kapalı alanı brüt ~740 m² dir.Bina dış cephesi, dış cephe boyası ile boyalı olup iş yeri kapı ve pencerleri alüminyum imalat, meskenlerin ana giriş kapısı demir imalattır. Meskenlerin merdiven basamakları ve holleri karomozaik, korkuluğu demir imalattır. Duvar ve tavanları plastik boyalıdır. Zemin katta apartman giriş holü ve 1 adet iş yeri yer almakta olup, iş yeri 1 salon, 1 ofis ve 1 lavabo+wc hacimlerinden oluşmaktadır. İş yeri net ~220 m² dir. Zemini seramik kaplı duvar ve tavanları plastik boyalıdır. Kapı ve pencereleri camekanlı alüminyum imalattır. Lavabo+wc de zemin seramik duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. 1. katta yer alan 2 adet mesken 1 salon, 2 oda, mutfak, antre, hol, wc, banyo ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Fotoğrafta gösterilen 2 nolu meskenin kuzey cephesinde 1 adet balkon daha bulunmaktadır. Zeminleri karomozaik kaplı, duvar ve tavanları plastik boyalıdır. Dış ve iç kapılar ile pencereler ahşap imalattır. Pencerelerin tamamında demir şebeke yer almaktadır. Isınma sistemi klima veya soba ile sağlanmaktadır. 2. katta tek mesken yer almakta olup 1 salon, 4 oda, mutfak, wc, banyo, duş, antre, hol ve 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Salon zemini ahşap kaplı, diğer alanlar seramik döşelidir. Giriş kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel ve pencereler pvc imalat olup tamamında demir şebeke bulunmaktadır.Duvar ve tavanları saten alçı plastik boyalıdır. Duş wc ve banyoda zemin seramik duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfak dolapları mdf-lam, tezgâhı granit, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Isınma sistemi klima veya soba ile sağlanmaktadır.
Adresi :Meskenler:Barış Mah. 5001 Sok. No:1 Kat:1 Daire 1 ve 2 Kat:2 Daire 3 Seyhan / ADANA
:İşyeri:Barış Mah. Vefa Caddesi No:101 Seyhan/ADANA
Yüzölçümü : 240 m2
İmar Durumu : Seyhan Belediyesinin 1/1000 İmar Planında parsel;"Ayrık Dört Katlı Ticaret + Konut" yapılaşma koşullarına sahip olduğu bildirilmiştir. Anacak taşınmazın bulunduğu bölge Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin 17/12/2009 tarih ve 154 sayılı kararı ve Seyhan Belediye Meclisinin 19/10/2009 tarih ve 63 Sayılı kararı ile Barış Mahallesi 3.Etap kentsel yenileme alanı" ilan edilmesi nedeniyle taşınmaz malın bulunduğu alana bireysel olarak yeni bina yapılmasına imkan bulunmamaktadır.
Kıymeti : 530.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (107/B Nolu) - Adana Adalet Sarayı Ek 2 Hizmet Binası No:107/B SEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12881 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR