İNEGÖL 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Alanyurt'da üç katlı bina icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00730025
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : AKBAŞLAR MAH. / İNEGÖL
Kat Sayısı : 3
Bir Kattaki Daire : 1
: 138
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ GAZETE 04.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/527 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
340000 TL
İlk İhale Tarihi
:
14.02.2018 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
16.03.2018 10:30
İhale Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
İNEGÖL
3. İCRA DAİRESİ
2017/527 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, İnegöl İlçe, 0 Ada, 2094 Parsel, ALANYURT Mahalle/Köy, Bilirkişi raporuna göre;"Borçlunun tam hisse payı ile maliki bulunduğu taşınmazınmahallinde yapılan incelemede üzerinde zemin kat ve normal 2 kattan ibaret olmak üzere toplam 3 katlı betonarme binanın bulunduğu ,her bir katında bir adet olmak üzere bünyesinde 3 adet mesken bulunduran yapının dış cephesinde mantolama tabir edilen ısı yalıtım işleminin uygulandığı vedış cephe boyası ile boyandığı,zemin kattaki ve normal 2. kattaki meskenlerinpencerelerinin PVC doğrama ,normal 1. kattaki meskenin pencere doğramasının ahşap olduğu görülmüştür. Yapıya ait onaylı mimari projesi incelendiğinde zemin kattaki meskenin antre,salon,2 oda,mutfak,hol,banyo ve Wc kısımlarından ibaret;Normal katlardaki meskenlerin ise antre,salon,2 oda,mutfak,hol,banyo ve Wc ile önde ve arkada birer adet balkon kısımlarından ibaret olduğu görülmüştür.... " şeklinde bildirilmiştir.
Adresi : ErtuğrulgaziMahallesi Vuslat Sokak No:10 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 138,65 m2İmar Durumu : Var , Bitişik Nizam 3 kat
Kıymeti : 340.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/02/2018 günü 10:30 - 10:35 arası 2. Satış Günü : 16/03/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Kat İNEGÖL / BURSA
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin%20 olan pey akçesini müdürlüğümüze ait TR95 0001 5001 5800 7306 0172 80 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C.kimlik nosu ve dosya numarası ile birlikte yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması, Vakıfbank bankomat kartı bulunanlar müdürlüğümüzde bulunan Vakıfbank POS cihazından teminatı yatırabileceği veya milli bir bankanın (kesin ve süresiz) teminat mektubunu tevdi etmeleri, lazımdır. NAKİT PARA İLE TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-İİK'nun 127.md uyarınca iş bu ilan tapudaki ilgililerden adresi tespit edilemeyen ilgililere tebligat yerine geçer. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/527 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR