Yazdır

SİVRİHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ İZALE-İ ŞUYUU SATIŞ MEMURLUĞ

660 m2 ev ve avlusunun satış ihalesi

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00637529
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ İRADE 18.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 25.08.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi : 19.09.2017 10:00
Muhammen Bedeli : 17236 TL
Dosya Numarası : 2017/3 SATIŞ
İhale Yeri : SİVRİHİSAR BELEDİYESİ MEZAT SALONUNDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. SİVRİHİSAR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Eskişehir İli,Sivrihgisar ilçesi, Yukarıkepen mahallesi, 671 parsel sayılı taşınmazda bulunan 660 M2 miktarlı ev ve avlusu olan taşınmaz, ev kısmi zemin kat ve bir tam kat'dan oluşan iki katlıdır, kullanılmamaktan kaynaklı bakımsız ve yıpranmıştır, ana giriş kapısının sağında ekmekevi, depo, çardak gibi müştemilat mevcut olup, kısmen yıkık bakımsız taş ve kerpiç malzeme ile inşa edilmiş, parselin arka tarafından ahır ve samanlık taş ve kepiçle inşaa edilmiştir. Taşınmazın arsa bedeli ve bina değeri hesaplanmıştır.
Adresi : Yukarıkepen mahallesi
Yüzölçümü : 660,00 m2
Arsa Payı : Tam
Kıymeti : 17.236,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 25/08/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/09/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SİVRİHİSAR BELEDİYESİ MEZAT SALONUNDA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR