MALATYA 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Yeşilyurt/Yaka köyünde besi tesisi mahkeme kararıyla satılıktır

MALATYA 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907577
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : YAKA MAH. / YEŞİLYURT
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 01.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/25 Satış
Muhammen Bedeli
:
549,015 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 15:20
İkinci Satış Günü
:
20.02.2019 15:20
Satış Yeri
:
Malatya 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/25 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapunun Malatya ili Yeşilyurt ilçesi Yaka köyü Çeltik Arkı mevkii 182 ada 9 nolu parsel üzerinde sırasıyla takriben brüt alanı 160m2 net alanı 140m2 olan yapı tarzı ve sınıfı olarak 3.sınıf A grubu yapı özelliklerine yakın özelliklerde imal edilmiş olan Zemin+1kat karkas betonarme yapı.,brüt alanı 360m2 net kullanım alanı 325m2 olan yapı tarzı ve sınıfı olarak 2.sınıf B grubu yapı özelliklerine yakın özelliklerde imal edilmiş olan besi amaçlı inşaa edilen betonarme yapı ,brüt alanı 180m2 net kullanım alanı 160m2 olan yapı tarzı ve sınıfı olarak 2.sınıf B grubu yapı özelliklerine yakın özelliklerde depo amaçlı imal edilmiş betonarme yığma yapı,brüt alanları 430m2 ve 215m2 olan net kullanım alanı toplamda 600m2 olan yapı tarzı ve sınıfı olarak 1.sınıf B grubu yapı özelliklerine yakın özelliklerde besi amaçlı imal edilmiş olan sundurma yapılardır.Taşınmazlar fiilen kullanılmakta olup belediyenin her türlü alt ve üst hizmetlerinden faydalanmaktadır.zemin+1 kat yapının ısıtma sistemi soba olup elektrik ve su tesisatı mevcuttur. çatısı ahşap üzeri kremit kaplamadır.Dış kapısı demir doğrama olup pencereler ahşap doğramadır. Islak hacimler seramik olup 2 odabir salon mutfak hol ,banyo ve wc den müteşekkildir.Sundurma yapının iskelesi çelik konstrüksiyon olup çatısı saç ve etrafı açık sekilde inşaa edilmiştir.Taşınmazların amortismanları (yıpranma oranı) yüzde 20 civarındadır. Satışa konu olan parselin toprak yapısı kahverengi büyük toprak grubunda orta derinlikte taşlık ve çakıllık alanı olmayan tuzluluk eğimi % 2-3 olan içinde çeşitli yapıların olduğu tarım arazisidir
Adresi : Yaka Köyü Çeltik Arkı Mevkii Adresinde Bulumaktadır Yeşilyurt / MALATYA
Yüzölçümü : 6.919,09 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Uygulama imar planında ?Tarım alanı? olarak ayrılmış alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 549.015,43 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.(DSİ'nin 2942 Sayılı Kamulaştırma kanunun 7. Maddesine göre belirtme şerhi vardır.)
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 20/02/2019 günü 15:20 - 15:30 arası
Satış Yeri : Malatya 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR