SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Tavuk çiftliği ve bağlı taşınmazlar icradan satılıktır (çoklu satış)

SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889579
Şehir : Manisa / Salihli
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 07.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/801 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
876,467 TL
Birinci Satış Günü
:
03.01.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 14:15
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİNOTOPARKI-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 BÖLGE TRAFİK ARKASI FESTİVA AVM KARŞISI SALİHLİ/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ
2015/801 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 101 Parsel, POYRAZDAMLARI Mahalle/Köy, Karakayrak Mevkii, Taşınmaz borçlu adına tam hisseli olup Taşınmazın üzerinde tavuk çiftliği ve binalar bulunmaktadır.Taşınmazın geri kalan kısmı tarla vasfındadır.Taşınmaz susuz kırtaban arazidir.Hafif kumlu-tınlı toprak yapısındadır.Taşınmaz derin, orta verimli ve kolay işlenebilir.Arazi su ve rüzgar erozyonuna mukavimdir. Taşınmaz bitkisel üretimde toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik özellikleri dikkate alındığında mutlak tarım arazisidir ve havalandırma kapasitesi iyidir.Tarla vasfında olan kısmı henüz tarıma açılmamış, üzerinde herhangi bir ekili dikili tarım ürün bulunmamaktadır.Taşınmaz üzerinde her türlü tarım alet ve makineleri kullanılır.Taşınmazın kadastro yolu var, mahalleye yakın, yol ve pazar durumu iyidir.Taşınmaz üzerinde yola cepheli olarak yapılmış 2 adet tavuk kümesi ve müştemilatları bulunmaktadır.Çiftliğin giriş kapısı sürgülü demir kapılı olarak yapılmıştır.Giriş sağında bulunan elektrik ve kumanda odası 12 m2 büyüklüğünde olup yığma tarzda yapılmıştır.Giriş karşı solunda bulunan idari bina ve depo beton döşemeli ve yığma tarzda yapılmıştır.Yan cephede üst kata çıkış demir merdiveni mevcuttur.Binanın bir odası depo, diğer odası mutfak olarak kullanılmaktadır.Kapı ve pencereleri ahşap ve PVC malzemeden yapılmıştır.Yaklaşık 60 m2 kullanım alanına sahiptir.Bitişikte bulunan saç eternet örtülü ve tek akıntılı çatılı sayanın zemini beton kaplı olup depo olarak kullanılmaktadır.Yaklaşık 30 m2 büyüklüğündedir.Doğu-batı istikametinde yapılmış olan 2 adet kümes 1386 m2 ve 1415 m2 büyüklüğünde olup, yalıtımlı çelik çatı üzerine saç eternet örtülü olarak yapılmıştır. Zeminleri beton kaplıdır.Güney kısımdaki kümesin doğu ön cephesinde iki odalı depo, kuzey taraftaki kümes önünde ise 2 oda ve mutfaktan ibaret bakıcı evi bulunmaktadır.Kümeslerin ısınması katı yakıtlı otomatik fırın ile yapılmaktadır.Kümeslerde keşif anında canlı hayvan bakıldığı belirlenmiştir.Ayrıntılı bilgi dosyada mevcuttur
Adresi : Poyrazdamları Mah.101 Nolu Parsel Salihli / MANİSA
Yüzölçümü : 9.240,00 m2
İmar Durumu : imar planı dışında kalmakta olup kadastral parselin yola cephesi olduğundan plansız alanlar yönetmeliğinin 63.md hükümleri geçerlidir.
Kıymeti : 876.467,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/01/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİNOTOPARKI-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 BÖLGE TRAFİK ARKASI FESTİVA AVM KARŞISI SALİHLİ/MANİSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 2356 Ada, 3 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, B blok 3.kat 6 nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz borçlu adına tam hisseli olup 3 oda, salon, mutfak, banyo ve tuvaletten ibaret olan mesken yaklaşık 130 m2 kullanım alanına sahiptir.Antre, hol, salon, mutfak ve oda tabanları laminat parke, ön ve arka balkon tabanları ile banyo ve tuvalet taban ve duvarları seramik kaplıdır.Girişi çelik kapı, iç oda kapıları Amerikan modelinden, balkon kapıları, pencereler ve pencere panjurları PVC malzemeden yapılmıştır.Mutfak bankosu mermer kaplı olup, dolaplar MDF malzemeden hazır mutfak modelinden yapılmıştır.Duvarlar plastik boyalı ve kartonpiyerlidir. Mesken jeotermal kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.Yaklaşık 25 yıl önce yapıldığı tahmin edilen taşınmaz Menderes Caddesine cepheli ve şehir merkezindedir. Ayrıntılı bilgi dosyada mevcuttur.
Adresi : Cumhuriyet Mah.Menderes Cad.Seçil Sitesi No:65/BSalihli / MANİSA
Yüzölçümü : 2.300,00 m2
Arsa Payı : 1/35
İmar Durumu :imar planı içerisinde kalmakta olup blok nizam 5 kat imar izni vardır.ön bahçe mesafesi 5 mt yan bahçe 4 mt arka bahçe 8 mt çekme mesafesi vardır.Taks:0.40 Kaks:2.20'dir.Mesken sahada kalmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Beyan Yönetim Planı 30 10 997 tarihli
1. Satış Günü : 03/01/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİNOTOPARKI-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 BÖLGE TRAFİK ARKASI FESTİVA AVM KARŞISI SALİHLİ/MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/801 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR