SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sivas Merkez'de tavuk çiftliği icradan satılıktır

SİVAS 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962018
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : UZUNTEPE MAH. / MERKEZ-KÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/282 TLMT
Muhammen Bedeli
:
5,585,208 TL
Birinci Satış Günü
:
02.05.2019 15:30
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 15:30
Satış Yeri
:
Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS
4. İCRA DAİRESİ

2019/282 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli, Merkez İlçe, Uzuntepe Mahalle, Paşapınarı Mevkii, 5371 ada, 11 parsel sayılı Tavuk Çiftliği İdare Binası Soğuk Hava Deposu Jeneratör Odası ile Su Deposu vasfında taşınmaz;Önünden Sivas- Zara Erzincan Çevre yolu geçmektedir. Çevresinde aynı tip sanayi yapıları, çevre yolu, plazalar bulunmaktadır. Çarşı-ticaret merkezi ve İl Vilayet merkezinin bulunduğu bölgelere yaklaşık 11 km mesafededir.8 adet Tavuk ve Yumurta Üretim Binası, İdari Bina ve Depodan oluşmaktadır.
Tavuk ve Yumurta Üretim Binası: Betonarme karkas nitelikli, Tek katlı taşıyıcı sistemi beton makas üzeri çatı sac kaplamalı, duvarlar sıva üzeri plastik badanalı olan ve her biri (67 metre x 15 metre) 1005 m² lik alana sahip olan üretim kısmı aynı özelliklere haiz 8 adet binadan oluşmaktadır. Toplamda 8 x 1005 m² = 8040 m² alana sahiptir. Binalardan 1 tanesinin yangın sonucunda çatısı kısmen kaldırılmış olup o kısmı kullanılmamaktadır.
İdari Bina: Betonarme karkas nitelikli, 2 katlı olup çatı sac kaplamalı, dış cephe akrilik, Zemin kat taban seramik, 1. kat taban seramik kaplamalı, Tavan-duvarlar plastik badanalıdır. Kapı-pencere doğramaları ahşaptır. Binanın taban alanı 210 m² olmakla birlikte toplamda 420 m² alana sahiptir. Soba ısıtmalıdır.
Depo: Zemin kat yaklaşık 150 m², 1. kat 65 m² olmak üzere toplam 215 m² Alanı bulunan Betonarme karkas nitelikli binanın çatısı sac kaplamalıdır. Isıtma sistemi sobalıdır. Yıpranma payı %32 olarak belirlenmiştir.
Adresi : Uzuntepe Mah. Paşapınarı Caddesi No:8 Sivas
Yüzölçümü : 27.458,59 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Sivas Belediyesi imar durumuna göre taşınmaz; Emsal=0,80 Yençok=Serbest kat müsaadeli sanayi tesisi alanında kalmaktadır. Parselin bir kısmı plansız alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 5.585.208,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : "Ölçü Krokisinde L harfi ile gösterilen 39,58 m²'lik binanın tamamı yola tecavüzlüdür" şerhi ile ipotek ve haciz şerhleri mevcuttur


1. Satış Günü : 02/05/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Gültepe Mahallesi Sivas Adliyesi 4.İcra Müdürlüğü Mezat Salonu


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/282 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR