SINDIRGI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sındırgı Gölçük Mahallesi'nde besi çiftliği icradan satılıktır

SINDIRGI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00947156
Şehir : Balıkesir / Sındırgı
Semt-Mahalle : GÖLCÜK MAH. / MANDIRA
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 15.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/61 talimat
Muhammen Bedeli
:
1276381 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
Sındırgı Adliyesi Sındırgı İcra Müdürlüğü Kalemi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SINDIRGI
İCRA DAİRESİ
2017/61 TALİMAT
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI : Balıkesir İli Sındırgı İlçesi Gölçük Mahallesi 121 Ada No , 26 Parsel Nolu Tarla nitelikli üzerinde besi damı , depo ,iki adet havuz ve tek katılı ev bulunan taşınmaz
Özellikleri : Taşınmazın kuzeyinde Maliye Hazinesine ait 29 nolu taşınmaz ve kısmen de yol,güneyinde ve batısında 28 parsel nolu orman arazisi, doğusunda yol bulunmaktadır.
Taşınmaz killi-tınlı yapıda, ortalama % 8-10 eğimli, 2.sınıf tarla vasfında, kuru tarım arazisidir.
Keşif esnasında taşınmazın ekilmediği, üzerinde besihane, ev, depo ve iki adet havuz olduğu görülmüştür.
Besi damı: Çelik karkas tarzında inşa edilmiştir. Alanı yaklaşık 2.172,15 m2 dir. Çatısı çelik konstrüksiyon olup üzeri oluklu metal levha kaplıdır. Döşeme kaplaması betondur. Besi damı, II. Sınıf (B) gurubu yapılar içerisinde değerlendirilmiştir.Yıpranma oranı: (0-3 yaş arası çelik karkas yapıların) % 4 tür.
Depo: Çelik karkas tarzında inşa edilmiştir. Alanı yaklaşık 545,40 m2dir. Çatısı çelik konstrüksiyon olup üzeri oluklu metal levha kaplıdır. Döşeme kaplaması betondur. Depo, II. Sınıf (B) gurubu yapılar içerisinde değerlendirilmiştir. II. Sınıf (B) gurubu yapıların 2017 yılı birim maliyeti; 2016 yılı birim maliyetinden TÜFE ile hesaplanmıştır. Yıpranma oranı: (0-3 yaş arası çelik karkas yapıların) % 4tür.
İki adet havuz: İki adet havuzun toplam alanı yaklaşık 293,04 m2 dir. Havuzlar, I. Sınıf (B) gurubu yapılar içerisinde değerlendirilmiştir. I. Sınıf (B) gurubu yapıların 2017 yılı birim maliyeti; 2016 yılı birim maliyetinden TÜFE ile hesaplanmıştır.
Tek katlı ev: Binanın çatısı ahşap olup üzeri Marsilya tipi kiremit kaplıdır. Sıvası ve boyası yapılmıştır. Alanı yaklaşık 89,57 m2dir. Üç oda, mutfak, antre, banyo+wc ve balkondan oluşmaktadır. Kapı ve pencereleri takılıdır. Elektrik ve su tesisatı vardır. Isıtma sistemi sobalıdır. Güneş enerjili sıcak su sistemi vardır. Yıpranma oranı %4 tür.Tek katlı bina, III. Sınıf (A) gurubu yapılar içerisinde değerlendirilmiştir. III. Sınıf (A) gurubu yapıların 2017 yılı birim maliyeti; 2016 yılı birim maliyetinden TÜFE ile hesaplanmıştır.
Yüzölçümü : 10.192,34 m2
İmar Durumu : Sındırgı Belediye Başkanlığının 17/04/2017 tarih 1369 sayılı cevabi yazısıile 1/100000 ölçekli çevre düzeni planında tarım alanında yer aldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.276.381,05 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Sındırgı Adliyesi Sındırgı İcra Müdürlüğü Kalemi

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/61 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR