SARAYKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Sarayköy'de besihane, bakıcı evi ve arsası icradan satılıktır

SARAYKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908049
Şehir : Denizli / Sarayköy
Semt-Mahalle : GERALİ MAH. / SARAYKÖY
Yayınlandığı Gazeteler

SUN 04.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/37 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
37865 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Sarayköy Hükümet Konağa Arka Bahçesi Sarayköy / Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SARAYKÖY İCRA DAİRESİ
2017/37 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli, Sarayköy İlçesi, Gerali mah. 104 Ada, 7 Parselde kayıtlı 451,90 m² yüzölçümlü taşınmazın tamamı
Satışa konu taşınmazı 451,90 m² olup parsel gerali mah. yürüyüş mesafesinde parselin doğusu yoldur. Tapu kayıtlarında Arsa niteliğindeki parsel içinde toplamda yaklaşık 200 m² kapalı alanı olan tuğla duvarlı üzeri kiremit kaplı basit besihane ve bakıcı evi yapısı vardır. Parsel, imar planında meskenlere tahsis edilmiş alanda ve A-2 parselin bulunduğu alanda 3194 sayılı imar kanununa uygun olarak 18.md. uygulaması yapılmıştır. Üzerinde 3367 sayılı yasa gereğince 10 yıl takyitlidir şerhi bulunan 7 nolu parsel belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaza bu haliyle 37.865,20 TL kıymet takdir edilmiştir.
Yüzölçümü : 451,90 m²
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 2 Kat.
Kıymeti : 37.865,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Sarayköy Hükümet Konağa Arka Bahçesi Sarayköy / Denizli
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir.Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/37 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR