KAVAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Samsun/Kavak'ta tavuk çiftliği ve müştemilatı icradan satılıktır

KAVAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979317
Şehir : Samsun / Kavak
Semt-Mahalle : İDRİSLİ MAH. / KAVAK
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52 Talimat
Muhammen Bedeli
:
4,171,419 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
Kavak Hükümet Konağı İcra Müdürlüğü Odası Kavak/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KAVAK İCRA DAİRESİ

2018/52 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Kavak İlçe, 102 Ada, 7 Parsel, İDRİSLİ Mahalle/Köy, ÇIĞLI GEÇESİ Mevkii, Taşınmaz tapu kaydında tarla vasfında kayıtlıdır. Ancak taşınmaz üzerinde tek kattan oluşan iki adet tavuk kümesi, idari bina ve depo yapıları bulunmaktadır. Kümeslerin her birinin alanı 1.820,00 m2 dir. Her iki kümesin özellikleri; taşıyıcı sistemleri çelik yapı olarak inşaa edilmiştir. Çatı örtüleri ve yan duvarları sandviç panel kaplama olarak yapılmıştır. Penceleri plastik doğramadır. Kümesler donanımlı şekilde inşaa edilmiştir. Kümesler, kümes bölümü, giriş, depo, wc-lavabo, elektrik ve pano odası olarak yapılmıştır. Kümeslerin arka kısmında zemin kotunun yükseltilmesi için dolgu yapıldığı gözlemlenmiştir. Taşınmaz üzerinde bulunan idari bina ve depo zemin kat ve iki kat olmak üzere toplam üç kattan oluşan su deposu ve genel depo olarak kullanılan yapı bulunmaktadır. Deponun toplam alanı yaklaşık 110 m2 olarak hesaplanmıştır. Deponun zemin ve birinci katları tuğla malzemeden ikinci katı prefabrik malzemeden yapılmıştır. Çatısı bulunmaktadır. Dış cephe ve iç cephe duvarları tuğla durumdadır. Tesisatları mevcuttur. İnce imalatları tamamlanmamış durumdadır. Zeminları beton durumdadır. merdiven zemini beton durumda olup, merdiven korkuluğu bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan tavuk çiftliğindeki elektrik ile makina ve teçhizat grubunda bulunan çalışır ve kullanılabilir haldeki imtialardan görülebilenler değerlendirilmiştir. Bir nolu kümes teçhizatı : 2 adet Otomatik yüklemeli (stokerli) katı yakıt kazan Yağmur teknik Marka, kapasite: 300.000 kcal/h Tip: YTPH -300-RAD Seri no: 2499 ve 2500- 1 adet otomatik silo sistemi iki çıkışlı kap: 20 ton - 10 adet Havalandırma fanı - büyük pericoli marka - 5 adet tarımar marka havalandırma fanı küçük - 52 m soğutma pedi - 532 m otomatik yemlik (3 sıra 736 adet) - 798 m otomatik suluk (5 sıra) Çanak +nipel (3690 adet) - 6 adet yemlik kesicisi - 6 adet yemlik motoru - 6 adet yemlik kazanı - 80 adet tarımar marka klape+davlumbaz - İki nolu Kümes Teçhizatı: 2 adet Yağmur teknik marka otomatik yüklemeli (stokerli) katı yakıt kazan kapasite: 300.000 kcal/h - Tip: YTPH-300 RAD - Seri No: 2484 ve 2501 - 1 adet tarımar marka otomatik silo sistemi iki çıkışlı kap: 20 ton - 10 adet pericoli marka Havalandırma fanı büyük - 5 adet Havalandırma fanı küçük tarımar marka - 52 m soğutma pedi - 532 m otomatik yemlik (3 sıra 736 adet) -/ 798 m otomatik suluk (5 sıra) çanak +nipel (3690 adet) 6 adet yemlik kesicisi - 6 adet yemlik motoru - 6 adet yemlik kazanı - 81 adet tarımar marka klape+davlumbaz ELEKTRİK DONANIMLARI 1 adet 100 KVA direk tipi trafo, trafo direği, ayırıcı, tesisatı ve trafo panosu - 1 adet kompanzasyon Panosu - 1 adet dizel jeneratör ve tesisatı 94 kVA - 2 adet kümes otomatik kontrol kumanda panosu
Adresi : Samsun İli, Kavak İlçesi İdrisli Mah. Çığlı Geçesi Mevkii
Yüzölçümü : 10.050,43 m2
Arsa Payı :tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 4.171.419,97 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Yazılı
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Kavak Hükümet Konağı İcra Müdürlüğü Odası Kavak/SAMSUN -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR