AVANOS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nevşehir/Avanos'ta ev ve ahır icradan satılıktır

AVANOS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154230
Şehir : Nevşehir / Avanos
Semt-Mahalle : BAĞLARBAŞI MAH. / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/133 TLMT
Muhammen Bedeli
:
253,774 TL
Birinci Satış Günü
:
03.06.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
01.07.2020 11:00
Satış Yeri
:
Belediye iş merkezi kat 2 No:108 Avanos /NEVŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. AVANOS İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

2017/133 TLMT. Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Özellikleri : Nevşehir İli, Avanos İlçesi , 110 Ada, 190 Parsel, de MAHMAT/BAĞLARBAŞI Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkiinde kayıtlı Taşınmaz üzerinde 2 katlı ev ahır ve kuyu damı mevcuttur. taşınmaz üzerinde yığma sistem ile inşaa edilmiş toplam yapı alanı 316,00 m2 olan zemin kat ve 1. kattan oluşan ev, yaklaşık 60 m2 kayadan oyma ahır ve yaklaşık 12 m2 tek kat kuyu damı yer almaktadır. Evin zemin katı 41-50 yaş aralığından 1 katı ise 21-30 yaş aralığındadır. Evin zemin katı garaj ve ardiye bölümlerinden oluşmaktadır. 1 kat ise mesken olarak kullanılmaktadır. Dış cephe boyalı dış kapılar demir doğrama pencereler pvc, binan çatısı ahşap iskelet üzeri kiremit kaplamadır. Güneş enerjisi mevcuttur. ahırın duvarları ve zemini kaya olup, doğraması demirdir. Kuyu damının duvarı sıvalı doğramaları demirdir. Çatısı ise dam çatıdır. Taşınmaz geometrik olarak az eğimli yapıya sahiptir. Taşınmaz konut alanı içinde olup, köy hizmetlerinden faydalanmaktadır.taşınmaz ile ilgili ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur.
Adresi : Bağlarbaşı Mh.Si Mahmatlar Köyü Avanos/Nevşehir
Yüzölçümü : 37.645,92 m2İmar Durumu : İmarlı olupkonut alanı içindedir.
Kıymeti : 253.774,44 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ipotekli hacizli
1. Satış Günü : 03/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası 2. Satış Günü : 01/07/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Belediye iş merkezi kat 2 No:108 Avanos /NEVŞEHİR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/133 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR