KULA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Kula'da besi çiftliği ve arsası icradan satılıktır

KULA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00911099
Şehir : Manisa / Kula
Semt-Mahalle : YEŞİLYAYLA MAH. / KULA
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/488 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
85,386 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
KULA KENT MEYDANI YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KULA İCRA DAİRESİ
2017/488 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Kula İlçe, 180 Ada, 36 Parsel, YEŞİLYAYLA Mahalle/Köy, Hacıosmanlar Mevkii, Kargir İki Ev, İki Ahır, Samanlık Ve Arsası niteliğindedir. İmar durumuna göre; plansız alanlar yönetmeliğine tabi olup, köy içi yapılaşma şartlarındadır. Parselin tamamı (1/1 hissesi) borçlu adına kayıtlıdır. 36 parsel üzerinde bulunan, bodrum katı dam, zemin katı bitişik halde 2 adet konut olarak kullanılan bina ile ahır, samanlık, kümes, açık besihane ve depo olarak kullanılan yapılar bulunmaktadır. Çatısı kiremit örtülü, konut olan yığma yapının 125 m2 alanında oturumu bulunmaktadır. Kapı ve pencereleri demir doğrama olan sobalı binada zemin kat duvarları tuğla, bodrum katta taş duvardır. Kısmen sıvalı badanalı duvarları olan yapı kullanılır durumdadır. Konut olan binanın doğusunda bulunan samanlık olarak kullanılan tek katlı yığma binanın bir cephesi açık taş duvarları sıvasız badanasızdır. Kiremit örtülü çatısı bulunan yapının kadastral verilere alanı 43 m2?dir. evin batı cephesinde kalan ahır olan yapının kadastral verilere göre alanı 154,74 m2, hemen kuzey bitişiğinde bulunan depo dam olarak kullanılan yapı ise 23,80 m2 alana sahiptir. taş duvarları sıvasız badanasız yapılar, kiremit örtülü çatılı, tek kattan ibaret yığmadır. 36 parselin güney cephesi üzerinde bulunan daha sonradan yapılmış olan ahırın ise kadastral verilere göre yaklaşık 72,33 m2 alanı bulunmaktadır. Tuğla duvarları sıvasız badanasız yapıda çatı örtüsü kiremittir. Bu binanın hemen kuzeyinde kalan açık besihane ise yaklaşık 36 m2 alan sahiptir. Trapez baskılı saç örtülü, tek katlı padok bina, açık besihane olarak kullanılmaktadır.
Adresi : ManisaKula , 180 Ada, 36 Parsel, YEŞİLYAYLA Mahalle/Köy
Yüzölçümü : 2.312,75 m2
Arsa Payı :Tam
İmar Durumu : Cins Tashihi İşlemlerinin Yapılmasıyla köylerden mahalleye dönüşen yerlerde Yapı izin Belgesi düzenlenerek yapılabilir
Kıymeti : 85.386,45 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 07/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KULA KENT MEYDANI YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Kula İlçe, 180 Ada, 35 Parsel, YEŞİLYAYLA Mahalle/Köy, Hacıosmanlar Mevkii, Kargir Ev İki Ahır Ve Arsası niteliğindedir. İmar durumuna göre; plansız alanlar yönetmeliğine tabi olup, köy içi yapılaşma şartlarındadır. Parselin tamamı (1/1 hissesi) Borçlu adına kayıtlıdır. 35 parsel üzerinde bulunan, bodrum ve zemin katlı konut olarak kullanılan bina ve ahır, kümes ve depo olarak kullanılan yapılar bulunmaktadır. Bodrum katı dam olarak kullanılan yığma binanın çatısı kiremit örtülü, taş duvarları kısmen sıvalı badanalıdır. Zemin katta bulunan sobalı meskende kapı ve pencereler demir ve ahşap doğramadır. 2 oda, mutfak, tuvaletten ibaret evin kadastral verilere göre yaklaşık 85 m2 kullanım alanı bulunmaktadır. Tabanları beton, tavanları plastik boya ve tavanlar tahtadır. Evin güney batısında kalan kadastral verilere göre yaklaşık 81 m2 alanındaki tek kattan ibaret yığma yapı dam ve kümes olarak kullanılmaktadır. Taş duvarları sıvasız ve badanasız olan yapıda çatı örtüsü kiremittir. Evin kuzey batısında kalan yapı ise kadastral verilere göre yaklaşık 48 m2 alanındadır. Ahır olarak kullanılan, tek kattan ibaret yığma yapının taş duvarları sıvasız badanasız, çatı örtüsü kiremittir.
Adresi : ManisaKula180 Ada, 35 Parsel, YEŞİLYAYLA Mahalle/Köy,
Yüzölçümü : 2.545,82 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Cins Tashihi İşlemleinin Yapılmasıyla köylerden mahalleye dönüşen yerlerde Yapı izin Belgesi düzenlenerek yapılabilir
Kıymeti : 56.777,36 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 07/02/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 04/03/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : KULA KENT MEYDANI YUNUS EMRE KÜLTÜR MERKEZ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/488 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR