KEMALPAŞA SULH HUKUK MAHKEMESİ

İzmir Kemalpaşa'da tarım alanı üzerindeki tavuk çiftliği ve ev icradan satılıktır

KEMALPAŞA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050113
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
Semt-Mahalle : VİŞNELİ MAH. / KEMALPAŞA
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARET 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/27 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
673,892 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
27.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Kemalpaşa Eski Belediyesi Kültür Müdürlüğü (Eski Askerlik Şubesi) Belediye Cad No:4 Alt Kat Mezat Salonu Kemalpaşa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/27 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kemalpaşa İlçesi Vişneli Mahallesi Vişneli mah. Hacı Bayram mevkii 167 ada 81 parsel Çevre Düzeni Planında "Tarım Alanı" kapsamında kaldığı, taşınmaz her ne kadar tapu kaydında zeytinli tarla vasfında olsa da hali hazırda taşınmazda Tavuk Çiftliği bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde 2 adet tavuk kümesi, ev- lojman bulunmaktadır yine taşınmazın etrafı tel çit ile çevrili olup giriş kapısı demir kapılıdır. Taşınmazın elektrik ve suyu mevcut olup, kadastral yola cephelidir. Parsel ortalama % 6-7 eğime sahip olup toprak yapısı itibariyle orta bünyeli, killi-tınlı toprak yapısındadır. Yapıların dışında parselin doğu bölümünde 24 adet 30-50 yaşlarında zeytin ağacı ile yapı çevrelerinde 8 adet zeytin ağacı olmak üzere parselde 32 adet zeytin ağacı mevcuttur.
Taşınmazın komşu ve yakın çevresinde tarım arazileri ve tavuk kümesleri bulunmaktadır. 167 ada 81 parsel Vişneli Mahallesi yerleşim merkezine yaklaşık 1.100 metre, mahallenin güney yerleşim sınırına yaklaşık 300 metre mesafede olup yol, su, elektrik hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kümes; Yapı tek katlı olarak 710 m2 alanlı olarak yapılmıştır yine yapı yanında 12 m2 alanlı müştemilat kısmı bulunmaktadır. Yapı çelik kolonlu, tuğla duvarlı, zemini beton kaplı ve çatısı demir makas üzeri yalıtım ile eternit ve saç çatı kaplaması ile kaplanmış olarak yapılmıştır. Yapı dıştan kısmen sıvalı, kısmen sıvasız halde olup, iç bölümü sıvalı ve badanalıdır. Yapı hali hazırda tavuk kümesi olarak kullanılmaktadır. Kümes; yapı tek katlı olarak 880 m2 alanlı olarak yapılmıştır. Yine yapı yanında 12 m2 alanlı müştemilat kısmı bulunmaktadır. Lojman-ev : Taşınmaz üzerindeki ev 35 m2 alanlı olarak tek katlı ve betonarme sistemle yapılmıştır. Yapı 2 oda, mutfak, tuvalet ve banyodan oluşmakta olup sıvalı ve boyalıdır. Yapının çatısı olmayıp beton döşeme şeklindedir. İç kapıları ahşap olan yapının dış doğramaları demir ve pvc dir.
Yüzölçümü : 4.070 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 673.892,56 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 27/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Kemalpaşa Eski Belediyesi Kültür Müdürlüğü (Eski Askerlik Şubesi) Belediye Cad No:4 Alt Kat Mezat Salonu Kemalpaşa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 09/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR