YENİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık yumurta üretim tesisi

YENİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874948
Şehir : Bursa / Yenişehir
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/441 ESAS
Muhammen Bedeli
:
680337 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
Yenişehir Adliyesi İcra Müdürlüğü

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YENİŞEHİR
İCRA DAİRESİ
2015/441 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Yenişehir İlçe, Hamidiye Köyü Kumluk mevkii 777 Parsel de tarla ev ve kümes vasfı ile kayıtlıdır. Taşınmaz tam hisselidir. konu taşınmaz Yenişehir ilçesi Hamidiye köyünde, Koyunhisar yolu üzerinde bulunmaktadır. Parsel üzerinde yumurta üretim tesisi faaliyeti sürdürülmekte iken çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldiği görülmüştür. Taşınmaz üzerinde 15,20 m x 86,50 m ebatlı 7,50 m yüksekliğinde beton prefabrik yapı bulunduğu, bina üzeri sac örtülü olduğu, tek hacim halinde olup yan cephe duvarların 2,40 m beton üzeri pencere olduğu tespit edilmiştir. Binada yanabilecek malzemelerin yanmış olduğu betonarme karkas ve sac örtünün kaldığı, yangından dolayı deformasyonlar oluştuğu görülmüştür. Bu binaya bitişik 29,00 m x 15,00 m ebatlı betonarme paketleme ve ofis binası bulunmaktadır. Bina içinde 7,00 m x 24,00 m çekme kat teşkil edilmiştir. Bu binaya ek olarak 5,75 m c 5,90 m ebatlı WCler bölümü bulunmaktadır. WClere bina içinden geçilmektedir. Üst kata dışarıdan teşkil edilmiş beton merdiven ile çıkılmaktadır.Parsel içinde eskiden kümes olarak kullanılan yığma tarzda tek katlı yapı bulunmaktadır. Bina tek hacim 7,50 m x 45,00 m ebatlı kümes bölümü ile 3,50 x 7,50 ve 5,15x3,20 bölümlerden oluşmaktadır. Binanın çatısı çökmüş, duvarları maili inhidam durumda olduğu tespit edilmiştir. Bahse konu tesiste meydana gelen yangından sonra sadece 34,5/0,4 kV Direk tipi trafonunve enerji nakil hattının mevcut olarak kaldığı, bunun dışında jeneratöre ait olduğu anlaşılan otomatik geçiş kontaktörünün mevcut olduğu ancak jeneratör otamatik geçiş kontaktörlerinin kullanılabilir durumda olmadığı , direkte bulunan trafonun görütü itibari ile sağlam ve kullanılabilir durumda olduğu ancak elektiriksel testlerinin yapılması gerektiği, trafo çıkış kabloları ve dağıtım panosunun olmadığı bilirkişi tarafından tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 8090,00 m2 (parsel yüzölçümü)
İmar Durumu : Bursa 2020 yılı 1.100.000 ölçekli Çevre düzeni planına göre tarım alanında kalmakta olup Bursa 3.idare mahkemesinin 2014/1369 sayılı kararı ile tarım alanlarına ait plan hükümleri iptal edilmiş henüz tarım alanlarındaki yapılaşma koşullarına dair plan hükmü bulunmadığı bildirilmiştir.
Kıymeti : 680.337,74 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 5403/5578 S.Y Gereğince arazi toplulaştırması kapsamındadır.
1. Satış Günü : 11/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Yenişehir Adliyesi İcra Müdürlüğü
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/441 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, İş bu satış ilanı ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı, tebliğ yapılamayan alakadarlara İ.İ.K.'nun 127 nci maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacağı, satışa vekalet ile iştirak etmek isteyenlerin , vekalet aslını dosyada alıkonulmak üzere ibraz etmeleri aksi halde artırmaya dahil edilmeyecekleri ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR