BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tavuk fabrikası (kesimhane ve müştemilatları)

BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00827328
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 22.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
YAŞAM 25.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1 iflas
Muhammen Bedeli
:
14338666 TL
Birinci Satış Günü
:
27.07.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
03.09.2018 14:20
Satış Yeri
:
Altıyüzevler Mah. Avukatlar İşhanı İcra Müdürlükleri Ortak Mezat Salonu Bandırma/Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

BANDIRMA 1.İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ 2015/1 İFLAS MÜFLİS ŞEKER PİLİÇ VE YEM SAN. A.Ş. İFLAS İDARESİNCE HAZIRLANAN
TAŞINMAZIN AÇIKARTIRMA SURETİYLE SATIŞ İLANIDIR.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Özellikleri: Balıkesir İli, Bandırma İlçesi,Ömerköy mahallesi, 1572 parsel nolu, Şeker Piliç ve yem Sanayii Ticaret A.Ş ye ait, 53.018,67 m2 alanında arsa vasfında taşınmazdır. Tam Hisseli.
Adresi: 1572 parsel üzerinde bulunan kesimhane binaları, Bandırma – Bursa karayolu üzerindeki Şeker Piliç Yem Fabrikası tesisinin arkasında bulunmaktadır.
İmar Durumu: Bandırma Belediyesi, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 31.02.2015 tarihli yazılarına göre, 1572 parsel nolu taşınmaz, E:0.50, Hmax:9.50 “sanayi alanı” içinde kalmaktadır.
Hali Hazır Durumu: Taşınmaz arsa vasfında olup, üzerinde kesimhane binası, döner binası ve müştemilatları bulunmaktadır. Su deposunda % 15, diğer yapılarda yaklaşık % 10 yıpranma bulunmaktadır. Taşınmaz, şehir merkezine ve aktif ticaret merkezine uzakta bulunmakta, köy sınırları içinde kalmaktadır. Yörede, Şeker Piliç tesislerine ait altyapı hizmetleri bulunmaktadır.
Taşınmaz üzerindeki yapıların özellikleri ve ölçüleri:
Kesimhane: Prefabrik olarak yapılıdır. Bir kısmı iki katlıdır. IV / A sınıfı yapı gurubunda bir yapıdır.
(63,00 x 146,00) + (63,00 x 8,30) + (19,60 x 65,00 x 2) = 12.269,00 m2 alanındadır.
Döner binası: Prefabrik olarak yapılı tek katlı,IV / A yapı gurubunda bir yapıdır.
(14,00 x 48,00 ) + (6,00 x 8,60) = 724,00 m2 alanındadır.
Su deposu: Tek katlı B. A. Olan yapı 72,00 m2 alanındadır.
TAŞINMAZ VE ÜZERİNDEKİ YAPILARIN ÖZELLİKLERİ:
Parselin imar yoluna cephesi bulunmaktadır. Elektrik, su, yol gibi hizmetler mevcuttur. Arazi yüzeyi düzdür. Her ne kadar ayrı parsel olarak değerlendirilse de tesis, bitişiğindeki Şeker Piliç’e ait 1625 nolu parsel üzerindeki arıtma tesislerinden faydalanmaktadır. Hâlihazır durumu ile tesise geçiş 1625 nolu parsel üzerinden sağlanmaktadır.
Not: Aşağıdaki binalar içerisinde bulunan duvar ve tavan panelleri garanti finansal a.ş. ‘ne ait olup satışa dahil değildir.
TÜY ATIK HAVUZU: Yeni kesimhane binasına bitişik zeminden yaklaşık 50cm. yükseklikte beton kaide üzerinde demir profil yapılmak üzere oluşturulmuş kolonlarda demir makaslı çatı ve saç panel örtülü, tek gözlü, etrafı açık yapıdır. Tabanda boyalı demir kapaklar bulunmaktadır.
YENİ KESİMHANE: Bu bölüm betonarme prefabrik kolon, duvar, kirişlerden oluşmaktadır. Çatı örtüsü PVC kaplamadır. Tabanı yüksek dozajlı betondur. Bir bölümü yüksek yapılmış olup bu bölümde tabanlar seramik kaplıdır. Duvarlar fayans kaplıdır. Bu bölüm asım bölümü olarak da nitelenmektedir. Kesimhane iç kısmında canlı asım odası mevcut olup burada ayrıca giyinme odaları, üç gözlü WC, dört gözlü banyo, üç odadan ibarettir. İki katlı bölümde bina içerisinde personel soyunma odası, üç gözlü WC ve üç gözlü banyo bulunmaktadır. Tabanları fayans, duvarları fayans kaplama, tavanları alüminyum asma tavan, iç kapıları plastik doğramadır. Ayrıca bir kesim soyunma bölümü daha bulunmaktadır. Burada Dört duş odası, dört WC, bir soyunma odası bulunmaktadır. Yine bu alana bitişik bir dış soyunma ünitesi olup erkek ve bayan olmak üzere üçer adet WC ve üçer adet Banyo ve birer adet giyinme odası bulunmaktadır. Buradan ayak işleme bölümüne geçilmektedir. Bu yerin tabanları seramik kaplama, duvarları fayans tavanı asma tavandır. Dikdörtgen şeklinde tabanda kanal şeklinde su gideri bulunmaktadır. İç duvarları panel sandviç kaplı, iç etekleri seramik kaplıdır. Havalandırma üniteleri bulunmaktadır. Bu bölümde demir merdivenli asma kat bulunmaktadır. Bu alandan paketleme bölümüne geçilmektedir. Bu alanda 0-4C, -40, 0-4 ve -18 olmak üzere dört adet soğutma odaları bulunmaktadır. İç tabanları seramik kaplama, duvarlar ısı yalıtımlı sandviç panel kaplıdır. Soğutma bölümü kapıları özel yalıtımlı dondurucu kapısıdır. Kesimhane bölümünde elektrik odası, makinelerin bulunduğu tüy ıslatma bölümü, tüy yolma bölümü, paketleme bölümü, bakım odaları bulunmaktadır. İç tabanlar seramik kaplama, duvarlar ısı yalıtımlı sandviç panel, tavanlar sandviç paneldir. Duvar etekleri fayans kaplıdır. İç kapılar genellikle plastik doğramadır.
Binanın üst katında idari odalar, doktor, yemekhane, WC ler, el yıkama bölümleri, kafeterya bulunmaktadır. İç tabanlar seramik kaplama, pencereler ahşap desenli plastik doğrama, idari odalarda tavanlar taş yünü asma tavan, duvarlar alçı düzleme saten boyalı, iç kapılar lamine kaplama, iç merdivenler renkli mermer ve küpeşteleri alüminyum doğramadır. Buradan alt kata inildiğinde dört oda halinde soğuk bölüm ve büyük bir depolama salonu bulunmaktadır. Bu bölümlerin iç tabanları seramik, tavanları sandviç paneldir.
SU DEPOSU: Parselin kuzeyinde yığma tarzda inşa edilmiş takriben 72m² kullanım alanlı bir su deposu bulunmaktadır.
DÖNER: Tek katlı betonarme prefabrik tarzda inşa edilmiştir. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Tavanı betonarmedir. İç tabanları seramik kaplama, duvarları fayanstır. Ara duvarları sandviç panel, bazı bölümlerde ise tavanlarda sandviç paneldir. İçerisinde altı bölüm halinde döner pişirme ve kesme üniteleri bulunmakta olup, iç kapıları Messan marka soğutma cinsi kapıdır. Bina içerisinde paketleme, üç gözlü WC ler, iki gözlü duşlar ve ayrıca soyunma odaları, donmuş muhafaza deposu bulunmakta olup bu bölümün iç tabanı seramik duvarları sandviç paneldir.
ELEKTRİK VE MEKANİK: Bina içinde ve dışında ki bütün makine ve elektrik malzemelerinin tek tek fiyatlandırılması ve demir baş mı yoksa leasingli mi olduğunun tespiti ek dosyada yapılmış olup. İtiraz dilekçesinde belirtildiği gibi taşınmaz üzerinde bulunan bütün taşınmaz ve makinelerin mütemmim cüz olması söz konusu değildir. Fakat parçalama hattı gibi sürekliliği olan bir sistemin bölünmesi değer düşüklüğüne sebep olur. Bizler fiyatlandırma yaparken bu hususu göz önünde bulundurarak fiyatlandırdık yani birkaç makineyi bir bütün olarak görüp fiyatlarımızı o yönde verdik. Bu akışı leasingli mallar bozmakta ve leasingli mallar çıktıktan sonra bir bütün olmaktan bu makineler çıkmaktadır. Bilginize ek dosyada fiyatları ve yıpranma payı belli olacak şekilde sunulmuştur.
Not: İş bu açık artırma ile sadece bina ve arazi satılmakta olup binalar içerisinde bulunan makine, teçhizat, demirbaşlar, elektrik aksamı ve donanımı, yeraltı yer üstü düzenleri ve soğuk havadeposu, şok odası ve soğuk hava panelleri olarak ayrıca değer takdiri yapılan ekipmanlar ile finansal kiralama şirketine ait olan duvar ve tavan sandviç panelleri satışa dahil değildir.
KIYMETİ :
Arsa :5.301.867,00 TL
Kesimhane Binası :8.281.575,00 TL
Döner Binası : 488.700,00 TL
Su deposu : 16.524,00 TL
Çevre tanzimi, tel çit, saha betonu v.s. : 250.000,00 TL
Toplam : 14.338.666,00 TL
(Satışa konu bedeller Bandırma 1.İflas Müdürlüğü’nün 2015/1 İflas dosyasında mevcuttur)
TOPLAM KIYMETİ: 14.338.666,00 TL üzerinden satışa çıkarılacaktır.
KDV Oranı: Bina ve arsa değeri KDV’den muaftır. Ruhsatsız binalar %18 KDV’ye tabidir.
Kaydındaki Şerhler: Dosyamızda bulunan tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/07/2018 günü 14:20-14:30arası
2. Satış Günü : 03/09/2018 günü 14:20-14:30 arası
Satış Yeri : Altıyüzevler Mah. Avukatlar İşhanı İcra Müdürlükleri Ortak Mezat Salonu Bandırma/Balıkesir
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 ‘sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133. maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İşbu ilanın gazetede ve elektronik ortamda yapılmış bulunan ilanı İİK'nın 127. Maddesi gereğince tebligat yapılamayan/yapılmayan kişilere tebliğ yerine geçer.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1 İflas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 20/06/2018

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR