KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık mandıra binası, ahır ve tarla

KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873310
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : BUĞDAYLI MAH. / GÜNEŞLİ
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8996 Esas
Muhammen Bedeli
:
2237633 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 15:20
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 15:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F (Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KAYSERİ 3. İCRA DAİRESİ

2017/8996 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışı yapılacak olan taşınmaz Kayseri ili, Kocasinan ilçesi, Buğdaylı Mahallesi, Kavunlukkayası Mevkii, 6456 ada, 1 parsel de kayıtlı 5.906,98 m2 yüzölçümlü 2 katlı betonarme mandıra binası , ahır ve tarla niteliğindeki taşınmazdır.
1) İki katlı depolu ev- bu yapı betonarmakargir yapı tarzında inşa edilmiş olup 155,00 m2 zemin kat + 125,00 m2 1. normal kat olmak üzere toplamda 280,00 m2 alana sahiptir. Yapının dış cephesi mantolama üzeri boyalıdır. Yapının zemin katı depo olarak kullanmaktadır. Zeminleri vakumlu şap beton, duvarlar ise alçı sıvalıdır. Normal kat ise daire olarak kullanılmakta olup iç duvarlar sıva üzeri plastik boyalı, oda zeminleri laminant parke kaplı, ıslak zeminleri seramik kaplı, tavanlar ise ters tavan uygulaması olup spot ışıklandırmalar mevcuttur. Banyo ve Lv-Wc duvarları ve yerleri seramik kaplama, pencereler PVC doğrama ısı camlı, iç kapılar amerikan panel kapı, mutfakta ise mutfak dolabı ve granit tezgahı mevcut olup kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır.
2) İki katlı depolu ev-Taşınmaz üzerinde bulunan bu yapı kargir yapı tarzında inşa edilmiş olup toplam 200,00 m2 zemin kat ve 200,00 m2 1. normal kat alan olmak üzere 400,00 m2 alana sahiptir. Yapının dış cephesi mantolama üzeri boyalıdır. Yapının zemin katı mandıranın devamı olarak kullanılmaktadır. Bu katın zeminleri mermer, duvarları ise seramik kaplama, tavanlar ise taş yünü asma tavandır. Normal kat ise ofis olarak kullanılmakta olup, iç duvarlar sıva üzeri plastik boyalı, oda zeminleri laminant parke kaplı, ıslak zeminleri seramik kaplı, tavanlarda ters tavan uygulaması olupspot ışıklandırmalar mevcuttur. Banyo ve Lv-Wc duvarları ve yerleri seramik kaplama, pencereler PVC doğrama ısı camlı, iç kapılar amerikan panel kapı, mutfakta ise mutfak dolabı ve granit tezgahı mevcut olup bu daire kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır.
3) İki katlı depolu Çoban evi- Taşınmaz üzerinde bulunan bu yapı betonarma karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup 90,00m2 zemin kat + 90,00 m2 1. normal kat alanı olmak üzere toplam 180,00 m2 alana sahiptir. Yapının dış cephesi mantolama üzeri boyalıdır. Yapının zemin katı depo ve hayvanların sağıldığı sağımhane olarak kullanılmaktadır. Bu katın zeminleri ve duvarları seramik kaplama, tavanlar ise taş yünü asma tavandır. Normal kat ise daire olarak kullanılmakta olup, iç duvarlarsıva üzeri plastik boyalı, oda zeminleri laminat, ıslak zeminler seramik kaplı, tavanlar taş yünü asma tavan, banyo, lv-Wc duvarları ve yerleri seramik kaplama, pencereler PVC doğrama ısı camlı, iç kapılar Amerikan panel kapı, mutfakta ise mutfak dolabı ve mermer tezgahı mevcut olup bu daire kat kaloriferi ile ısıtılmaktadır.
4)Mandıra- Taşınmaz üzerinde bulunan bu yapı betonarma kargir yapı tarzında inşa edilmiş olup 500,00 m2 zemin kat + 341,00 m2 1. normal kat olmak üzere 841,00 m2 alana sahiptir.Taşınmazın dış cephesindetaş kaplama uygulamasının yapılı oldugu, zemin katın iç duvarlarının seramik, zeminlerinin mermer kaplama olduğu, tavanlarda taş yünü asma tavan yapılı olduğu, normal katta iç duvarların sıva üzeri plastik boyalı, oda zeminlerinin laminant parke kaplama, ıslak zeminler seramik kaplama ve tavanlar ise asma tavandır.
5) Büyükbaş hayvan Ahırı- Taşınmaz üzerinde bulunan bu yapı betonarma kolonlar üzeri betonarma kirişler ile inşa edilmiş olan bu yapınını çatısının ahşap oturtma üzeri kiremit kaplamadır.Toplam 640,00 m2 alana sahip olan bu yapının zeminlerinin vakumlu şap beton kaplama, duvarları alçı sıvalıdır.
6) Küçükbaş Hayvan Ahırı- Taşınmaz üzerindeki bu yapı parseli çevreleyen duvarı ile idare bina duvarı ve büyükbaş hayvan duvarı üzeriçelik çatı ile inşa edilmiş, üzeri saç kaplama, zemini ise topraktır. Bu yapı toplam 240,00 m2. dir.
7) Depo- Taşınmaz üzerinde bulunan bu yapı parsel sınır duvarı ile mandıra duvarı üzeri çelik çatı inşa edilmiş olup üzeri saç kaplanmıştır. Yapının zemini ise vakumlu beton kaplı olup bu yapı toplam 280,00 m2 dir.
8) Açık Sundurma- Taşınmaz üzerindeki bu yapı demir profiller üzerine çelik çatı ile inşa edilmiş üzeri saç kaplanmıştır. Yapının zemini toprak olup bu yapı iki bölümden oluşmaktadır.toplam alanı 420,00 m2. dir.
9) Duvar ve Çevre Düzenlemesi-Taşınmaz çevresi yaklaşık 6,00 m yüksekliğinde beton duvar ile çevrelenmiş vaziyette olup, yine bahçe içerisinde yer alan sundurma çevresininde beton duvar ile çevrelenmiş olduğu, taşınmaz üzerindeki bahçe yürüyüş yolları kilit parke kaplamadır.
Adresi : Buğdaylı Mahallesi Mevsim Gç. Sok. No:6 Merkez / KAYSERİ
Yüzölçümü : 5.906,98 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı Koacisan Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünce 1/1000
ölçekli uygulama imar planında kısmet konut alanında, kısmen konut dışı
kentsel çalışma alanındakalmaktadır.
Kıymeti : 2.237.633,80 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Kocasinan Belediyesi) - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F
(Kayseri Adalet Sarayı Arkası) KOCASİNAN / KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8996 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR