GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Germencik Turanlar'da büyükbaş besi tesisi icradan satılıktır

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181288
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : TURANLAR MAH. / GERMENCİK

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 29.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/230 talimat
Muhammen Bedeli
:
4,999,287 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 14:20
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GERMENCİK İCRA DAİRESİ
2019/230 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın ili, Germencik ilçesi, Turanlar Mah., 192 ada 10 parselde kayıtlı(İdari bina, ot deposu, sağmal süt soğutma deposu) vasıflı ve 1 adet sağmal, katı gübre çukuru,sıvı gübre çukuru ve tarla olarak kullanım alanları olan taşınmazın üzerinde büyükbaş hayvan besiciliği yapmak amacıyla kurulu bir tesisdir. Tesis keşif tarihi itibarıyla faal olmayıp, bazı makinaların sökülüp götürüldüğü görülmüştür. Tesis girişte sol tarafta kalan tek katlı, prefabrik malzemeden yapılmış idari bina, parselin orta kısmında bulunan çelik konstrüksiyon gövdeli ot deposu, parselin Güney kısmında yer alan zemini tesfiyeli şap betonu, çelik karkas üzerine galvanizli trapez sac levha ile çatısı kapatılmış, içerisinde 2 adet betonarme oda bulunan besi damı bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaza ulaşım Germencik İlçesi referans alınarak asfalt yoldan güney yönünde 4 km ilerlenerek Turanlar Mahallesine ulaşılır, Yine Güney yönünde 1,5 Km daha ilerlendiğinde kıymet takdirine konu taşınmaza ulaşılır. Taşınmaza özel araçla ulaşım mümkündür.İdari bina yaklaşık 220.m² taban alanına sahip, tek katlı, prefabrik karkas üzerine, alçı levha,çatı örtüsü metal karkas üzerine Marsilya tipi kiremitle karplı, zeminleri giriş holü ve ıslak zeminleri seramik fayans, diğer zeminleri laminat parke kaplı, 4 oda, salon, mutfak,banyowc bölümlerinden oluşmaktadır. Elektrik ve suyu bağlı, iç kapılar Amerikan panel kapı, pencere doğramaları pimapen pvc malzemeden mamuldür. İç bölümler saten alçı üzeri plastik boyalı, dış bölümler mantolama sövesi ile kaplı üzeri plastik boyalıdır. Camlar çift camlıdır. Banyo ve vitrifiye montajı tamdır.Yapıda yaşa ve görünüme göre %5 yıpranma tespit edilmiş olup aynı oranda amortismana tabidir. Ot deposu amaçlı bina yaklaşık 1040.m² taban alanına sahip, tek katlı, prefabrik metal karkas üzerine, çatı örtüsü olarak galvanizli trapez sac levha kullanılarak yapılmıştır. Deponun duvarları da galvanizli trapez sac levhalar ile imal edilmiştir. Zeminler ise tesfiyeli şap betonudur. Yapıda yaşa ve görünüme göre %5 yıpranma tespit edilmiş olup aynı oranda amortismana tabidir.
Hayvan damı amaçlı yapı yaklaşık 3470.m² taban alanına sahip, tek katlı, prefabrik metal karkas üzerine, çatı örtüsü olarak galvanizli trapez sac levha kullanılarak yapılmıştır. Deponun duvarları yaklaşık 1 metre yüksekliğinde hazır beton dökülerek yapılmış kalan bölümler ise çatıya kadar açıklıktır. Hayvan damının içerisinde 2 odadan ibaret yönetim odası mevcuttur.Zeminler kısmen seramik fayans kısmen ise tesfiyeli şap betonudur. Yapıda yaşa ve görünüme göre %5 yıpranma tespit edilmiş olup aynı oranda amortismana tabidir. Taşınmazın etrafında yapılaşma bulunmamakta olup, genellikle sulu tarım yöntemiyle zirai faaliyetler yapılmaktadır. Taşınmazın tamamı 46.962,44.m² yüzölçümü olup tamamı satılacaktır.
İmar Durumu : İmar planının dışındadır.
Kıymeti : 4.999.287,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/230 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR