ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir/Tepebaşı'nda 364 m2 avlulu kerpiç ev ve ahır icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00921916
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : TURGUTLAR MAH. / TEPEBAŞIKÖY
Yayınlandığı Gazeteler

SAKARYA 28.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5595
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.03.2019 14:00
Satış Yeri
:
8 nolu ihale masası - adalet sarayı alt zemin kat merkez / eskişehir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

ESKİŞEHİR 8. İCRA DAİRESİ

2017/5595 NOLU DOSYADAN TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : eskişehir il, tepebaşı ilçe, 10877 ada, 3 parsel, turgutlar mahalle/köy, köyiçi mevkii, taşınmaz avlulu kerpiç ev ahır samanlık vasfındadır. keşif sırasında üzerinde yapı olmadığı görülmüştür. taşınmaz fiilen arsa konumundadır. 1/1000 uygulama imar planı dışında, plansız alanda kalmaktadır. kuş uçuşu:kuzeyinde bulunan bursa-eskişehir yoluna 5.160 metre,şehir merkezinde doğusunda bulunanvalilik hizmet binasına yaklaşık 14 km. mesafededir. 2018 yılı arsa asgari m2 birim değeri 1,68 tl./m2 dir. il gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğünün 3083 sayılı kanunun uygulama yönetmeliğinin 5.maddesi gereğince devir, temlik, ipotek edilemez ve satış vaadine konulamaz şerhine ilişkin yapılan yazışmada, at ve tigh projesi kapsamında olmasına rağmen proje sınırları dışında kaldığından hisselendirme ve ifraz yapılmamak koşulu ile satışın toplulaştırma çalışmaları açısından sakınca olmadığı cevabı alınmıştır.
adresi : turgutlar mahallesi 1177.sokak üzeri tepebaşı / eskişehirx
yüzölçümü : 364,62 m2arsa payı : tamimar durumu : yok
kıymeti : 50.000,00 tl kdv oranı : %18
1. satış günü : 19/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. satış günü : 19/03/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
satış yeri : 8 nolu ihale masası - adalet sarayı alt zemin kat merkez / eskişehir
-----------------------------------------------satış şartları : ------------------------------------------------------------------
1- ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. damga vergisi, kdv,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. tellâllık harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. gümrük resmi ve akar vergisi gibi devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse icra ve iflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- tebligat yapılamadığı taktirde iik 127 maddesi gereğince gazete veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir. 7- satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5595 esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR