ERDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erdek/Karşıyaka'da tavukhane binası ve kargir ev icradan satılıktır

ERDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908769
Şehir : Balıkesir / Erdek
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / ERDEK
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/66 talimat
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
27.02.2019 10:20
Satış Yeri
:
Erdek Hükümet Konağı - Erdek/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERDEK
İCRA DAİRESİ
2018/66 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Erdek İlçe, 1629 Parsel, Karşıyaka Mahalle/ Dalyan Mevkiinde bulunmaktadır, Taşınmazın tapu kaydındaki vasfı tarladır, taşınmazın tamamı borçluya aittir, tapunun beyanlar hanesinde muhtelif sayıda hacizler ile Şekerbank TAŞ. lehine 09/09/2016 tarih ve 5896 yevmiye sayılı ipotek şerhi bulunmaktadır, Taşınmaz üzerinde tek katlı tavukhane binasıyla, hemen yanında tek katlı bakıcı evi bulunmaktadır, tavukhane binasının dışı kireç badana olup üstü eternit çatıdır. hali hazırda faal bir durumda olmayıp içi boştur, bina bakımsız bir durumda olup tamirat ve tadilata ihtiyacı vardır, tavukhane binası yaklaşık 800m2 büyüklüğündedir, hemen önünde de ayrıca bir adet yem sülosu da bulunmaktadadır, bakıcı evi ise tek katlı kargir bir yapıdır, içi ve dışı kireç badana olup kapı ve pencereleri pvc. dir,yaklaşık 36m2 büyüklüğündedir, taşınmaz denize yaklaşık 1.5km, denize ise yaklaşık 2.5 km uzaklıktadır, ilçe merkezine yaklaşık 25 km olan taşınmazın ulaşımı kolaydır, taşınmaz belediyenin alt yapı hizmetlerinden yararlanmamaktadır.
Yüzölçümü : 2.160 m2
İmar Durumu : Taşınmaz Balıkesir-Çanakkale Planlama Bölgesi 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni İmar Planı Kapsamında Tarım Alanında kalmaktadır, ayrıca taşınmaz üzerinde 12/01/1994 tarihli Mülga Karşıyaka Belediyesi onaylı mimari projesinde vaziyet planında 2 adet tavukhane binası ve bakıcı evi görülmekte olup 20/12/1995 tarih ve 99 sayı ile de toplam 800m2 2 adet tavukhane+36m2 bakıcı evi için yapı ruhsatı verilmiş olup ayrıca taşınmaza ait yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu sicil kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/01/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 27/02/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : ERDEK HÜKÜMET KONAĞI ERDEK/BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR