ŞABANÖZÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çankırı/Şabanözü'nde ahır ve tarla icradan satılıktır

ŞABANÖZÜ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927754
Şehir : Çankırı / Şabanözü
Semt-Mahalle : ÇAPAR KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/76 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
685000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Şabanözü ilçesi Çapar köyü 114 ada 1 parselde

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.ŞABANÖZÜ İCRA DAİRESİ
2018/76 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri : Çankırı ili Şabanözü ilçesi Çapar köyü 114 ada 1 parsel numaralı taşınmaz tapu kayıtlarında 3.491,04 m2 alana sahip, ahır, idari bina, yem deposu, sağımhane, doğumhane, revir, gübre çukuru ve tarla vasıflıdır, Parsel üzerinde bulunan Süt Tesisi TKDK' dan % 75 HİBE ile alınmıştır. İki katlı betonarme idari bina yapısı ve yem deposu yapısı toplam 167,00 m2 alana sahip, halihazırla bakımlı durumdadır, dış cephesi mavi renk boyalı, çatısı kiremit kaplıdır. Betonarme gübre çukuru yapısı 47,00 m2 alana sahip olup, halihazırda idari bina yapısı ile yarı açık ahır yapıları arasında yere gömülü şekilde kullanıma hazır ve bakımlı durumdadır. Tek katlı çelik taşıyıcılı yarı açık süt tesisi yapısı 833,10 m2 kapalı alana sahip olup, halihazırda bakımlı durumdadır. Tek katlı betonarme doğumhane, sağımhane, revir yapısı 160,80 m2 alana sahip olup, halihazırda bakımlı durumda olup, beşik çatı sisteminde kiremit ile kaplı çatıya sahiptir. Parsel üzerinde kilitli parke ile saha kaplaması yapılmış olup, parsel çevresi betonarme istinat duvarı üzeri tel ile çevrilidir.

Adresi : Şabanözü ilçesi Çapar köyü 114 ada 1 parsel
Yüzölçümü : 3.491,04 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 685.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Şabanözü ilçesi Çapar köyü 114 ada 1 parselde

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/76 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR