BİGA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Biga'da 20000 m² tarla üzerine kurulu besi tesisi icradan satılıktır

BİGA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154080
Şehir : Çanakkale / Biga
Semt-Mahalle : GÜMÜŞÇAY KÖYÜ / GÜMÜŞÇAY
Yayınlandığı Gazeteler

BİGA''NIN SESİ 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/295 esas
Muhammen Bedeli
:
421,100 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2020 12:20
İkinci Satış Günü
:
15.06.2020 12:20
Satış Yeri
:
BİGA ADALET SARAYI 2.KAT SATIŞ ODASI İDRİSKORU KÖYÜ BİGA/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BİGA
İCRA DAİRESİ
2019/2954 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : ÇANAKKALE İLİ BİGA İLÇESİ GÜMÜŞÇAY KÖYÜ KARAORMAN MEVKİİ 3946 PARSEL SAYILI TAŞINMAZ 20.000,00 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ AHIR VE TARLA VASFINDA TAŞINMAZ HALİ HAZIRDA SÜRÜLEREK EKİME HAZIR HALE GETİRİLMİŞ VE ÜZERİNDE AHIR VE BİNA BULUNAN TARLA VASFINDADIR. PARSEL TOPOĞRAFİK YÖNDEN DÜZ, YOLU MEVCUT, SULAMA İMKANI MEVCUT, MAKİNELİ TARIMA ELVERİŞLİDİR. TOPRAK TINLI-KİLLİ BİR YAPIDA, SUS TUTMA KAPASİTESİ İYİ ORTA BÜNYELİDİR. PARSEL HER TÜRLÜ BİTKİ DESENİ EKİLİMİNE MÜSAİT 1.SINIF TARIM ARAZİSİ STATÜSÜNDEDİR. TARLANIN RAYİÇ PİYASA BEDELİ: 228.600,00 TL DIR.
TAŞINMAZDA BULANAN BİNALARA AİT BİLGİLER: TARLA İÇİNDE YAKLAŞIK 350 M2 YENİ BETONARME AHIR BİNASI, 150 M2 ESKİ TUĞLADAN YIĞMA AHIR VE BAKICA EVİ İLE DEVAMINDA 25 M2 TABAN ALANLI 2 KATLI BAKICI EVİ BİNASI VARDIR. AHIR BİNALARI U ŞEKLİNDE İNŞA EDİLMİŞTİR. YENİ AHIR BİNASI BETONARME OLUP AHŞAP ÇATI ÜZERİ MARSİLYA KİREMİTTİR. ESKİ AHIR VE BAKICI EVİ TUĞLADAN YIĞMA, AHŞAP ÇATI ÜZERİ ESKİ KİREMİT KAPLIDIR. İKİ KATLI BAKICI EVİNİN ÇERÇEVELERİ VE ÖNÜNDE TERASI OLUP, ÇATISI MARSİLYA KİREMİT KAPLIDIR. TAŞINMAZDAKİ BİNALARIN RAYİÇ PİYASA DEĞERİ 192.500,00 TL DIR.
KDV ORANI %18 DIR. TAŞINMAZ BORÇLU ADINA 1/1 HİSSE İLE KAYITLIDIR.
Yüzölçümü : 20.000,00 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : TARLA VASFINDA TAŞINMAZ
Kıymeti : 421.100,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 20/05/2020 günü 12:20 - 12:25 arası
2. Satış Günü : 15/06/2020 günü 12:20 - 12:25 arası
Satış Yeri : BİGA ADALET SARAYI 2.KAT SATIŞ ODASI İDRİSKORU KÖYÜ BİGA/ÇANAKKALE

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2954 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR