OSMANCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Besi çiftliği satılacaktır

OSMANCIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873400
Şehir : Çorum / Osmancık
Semt-Mahalle : KARAKÖY KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/103 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1293668 TL
Birinci Satış Günü
:
19.11.2018 10:25
İkinci Satış Günü
:
17.12.2018 10:25
Satış Yeri
:
OSMANCIK BELEDİYESİ KÜLTÜR SİTESİ MEZAT SALONU OSMANCIK ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. OSMANCIK İCRA DAİRESİ
2018/103 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Çorum İli, Osmancık İlçesi, Çayırköy Köyü, Karaçayır Mevkii, Cilt:3, Sayfa:281, Ada:-, Parsel:285, de kayıtlı ana gayrimenkulü 18.533,50 m² alanında, Besi Ahırı Ve Müştemilatı niteliğindeki taşınmazın tamamı satılacaktır. Taşınmazın 3.000,00m² lik kısmında karayolları lehine irtifak hakkı vardır. Belediye imar sınırı dışında yer almaktadır. Samsun-İstanbul Karayoluna (D100) karayoluna cephe olan parsel yolun sağında (İstanbul istikametinde) konumludur.Parsel üzerinde ahırlar, bakıcı evleri, samanlık, ağıllar,hayvan teşhir yeri, tuvalet ve çeşitli ağaçlar bulunmaktadır. Yapıların elektrik ve su (Sondaj kuyusu) imkânlarından istifadesi tamdır.Kıymet Takdiri Konusu Taşınmazı Osmancık İlçesi Mücavir alan sınırı İçerisinde, Belediye ve İmar Sınırı dışındadır.
1-Ahırlar : Üç adet yarı yığma kargir yapı tarzında inşa edilen ahırlar tek katlı olup güney bölümlerinde katlı yem hazırlama bölümleri mevcuttur.Ahırların zeminleri beton döşeme kaplamalı, duvarları kireç, çimento ve kum karışımı sıva üzeri badanalıdır. Çatıları ahşap makas üzeri M.T kiremit kaplamalıdır kaplamalıdır. Kapıları demir, pencereleri ise ahşap doğramalıdır. Ahırlar takriben1842,00 m2 (614 X 3 )
2-Samanlık : Yarı yığma yapı tarzında tek katlı inşa edilmiş olan yapı yaklaşık 400 m² (10m x40m) alana sahiptir. Zeminleri beton döşeme kaplamalı, duvarlarının dış cepheleri kireç, çimento ve kum karışımı sıva üzeri badanalı,iç cepheleri sıvasız ve kireç badanalı çatısı ahşap makas üzeri M.T kiremit kaplamalıdır. Kapıları demir, pencereleri ise PVC doğramalıdır.
3-Bakıcı Evleri : Yığma yapı tarzında tek katlı olarak inşa edilmiş olan yapılardan birisi takriben 75,00m², diğeri ise 135,00m² ev (toplam alan 210,00m²) ve 27,00 m² veranda alanına sahiptirler. Dış cepheleri sıvalı ve kireç badanalı, ahşap oturtma çatıları M.T kiremit kaplamalıdır.Isınmaları soba ile sağlanan yapıların kapı ve pencerelerinde PVC ve ahşap doğrama karma olarak kullanılmıştır.
4- Açık Ağıl : Samanlığa bitişik olarak inşa edilmiştir. Yaklaşık 120,00m² alana sahiptir. Taşıyıcı dikmeleri ve çatı kargası ahşap doğramalı olup yanları açık, üzeri etermit kaplamalıdır. Zemini hap toprak kaplamalıdır.
5-Hayvan Teşhir Yeri :D 100 karayolunun kenarında yer alan teşhir yeri 75,00m² kullanım alanına sahiptir. Yapının çatı makasları ve dikmeleri kutu profilden imal edilmiştir. Çatısı sandviç panel kaplamalıdır.Yanları yaklaşım 1m yüksekliğe kadar duvar ile çevrili, zemini şap beton kaplamalıdır.
6- Tuvalet : Yaklaşık 6,00m² alana sahip yapının duvarları sıvalı ve boyasız, çatısı sandviç panel kaplamalıdır. Kapı ve pencereleri PVC doğramalıdır.
Kıymeti : 1.293.668,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın 3.000,00m² lik kısmında karayolları lehine irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 19/11/2018 günü 10:25 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 17/12/2018 günü 10:25 - 10:30 arası
Satış Yeri :OSMANCIK BELEDİYESİ KÜLTÜR SİTESİ MEZAT SALONU OSMANCIK ÇORUM
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı iletişim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/103 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR