ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Şereflikoçhisar'da 2 katlı yapı ve besi çiftliği arsasıyla icradan satılıktır

ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01073444
Şehir : Ankara / Şereflikoçhisar
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 27.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/302 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3,040,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
21.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ
2018/302 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Ankara İl, Şereflikoçhisar İlçe, 150 Ada, 7 Parsel, AKARCA Mahalle/Köy, Makam Mevkii,ndeki Parsel üzerinde mahallinde zemin+1 normal katlı Ev,Kapalı Besi Ahırı,Açık Besi Ahırı,Sağım Ünitesi,Depo,Çoban Evi kısımları bulunmaktadır. Parsel çevresi 1250,00 m tel çit ile çevrilidir.GİRİŞ TAKI:Çelik konstrüksiyon olarak inşa edilmiş çatısı polikarbon levha yan duvarları ise trapezoidal saç levhalarla kaplanmıştır.Otomatik açılır-kapanır demir doğramadan imal edilmiş kayar kapısı bulunmaktadır. 60,00m² olarak ölçülmüştür.LOJMAN YAPISI:Zemin ve 1 katlıdır.Dışı sıvalı ve boyalıdır.Her katı;Antre,salon,2 oda,salon,mutfak,banyo ve wc den müteşekkildir.Antre,mutfak,banyo Wc zeminleri seramik kaplı olup salon ve odaların zeminleri laminat parke, duvarları boyalıdır.Mutfakta mermer tezgah,tezgah dolapları yapılıdır.Islak hacim zemin ve duvarları seramik kaplıdır.İç kapılar panel kapı pencereleri PVC ısıcamlı doğramadandır.Soba ile ısıtılmaktadır.Kullanım alanı 86,00m²dir.KAPALI BESİ;Tek katlı betonarme prefabrik inşalıdır.Zemini beton çatısı çelik konstrüksiyon üzeri trapezoidal galvanizli saç örtü ile kaplanmıştır. Kapalı Besi alanına bitişik olarak sağım ünitesi ile Veteriner Odası,Ekipman Odası,Wc ile duş kısımları bulunmaktadır.Duş ve Wc zeminler ve duvarlar seramik kaplı olup WC si 3 bölümlü 3 helataşı ve 3 adet ayaklı lavabosu bulunmaktadır,Duş mahallinde ise 4 bölümlüdür.Kapı ve pencereleri demir doğramadandır.Kapalı besi alanında muhtelif ebatlarda 13 adet kayar kapı mevcuttur.Kullanım alanı dıştan dışa 2.632,00m² olarak ölçülmüştür.EV:Tek katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın çatı kaplaması,boş boru feşriyatları ile kısmen ara bölme duvarları yapılmış olup halihazırda natamam durumdadır.Kullanım alanı250,00m² olarak ölçülmüştür.JENERATÖR ODASI:Giriş takının sol tarafında tek katlıdır 26,00m²dir.SİLAJ ÇUKURU:İki kısımlı betonarme olarak inşalıdır.Birinci kısmı 2,00m yüksekliğinde 7,00m aralıklı olmak üzere 3 bölümlü,ikinci kısmı ise 2,30m yüksekliğinde 6,00m aralıklı olmak üzere 4 bölümlü olarak inşa edilmişlerdir. Üç bölümlü kısmın kullanım alanı 828,00m² dir. Dört bölümlü kısmın kullanım alanı 399,00m²dir.FOSSEPTİK ÇUKURU-GÖMME SU DEPOSU:3 adet Betonarme olarak inşa edilmişlerdir.Herbirinin kullanım alanı dıştan dışa 36,00m²dir.AÇIK BESİ;Çelik konstrüksiyon olarak inşalıdır. zemini beton duvarları ve çatısı trapezoidal galvanizli saç örtü ile kaplanmıştır.564,00m²dir.DEPO: İki ayrı kısımlı Betonarme prefabrik olarak inşalıdır. Zemini beton duvarları ve çatısı çelik konstrüksiyon üzeri trapezoidal galvanizli saç örtü ile kaplanmıştır.1.kısımda bir bölümü demir doğrama kayar kapılıdır.Birinci kısmın kullanım alanı 134,00m² İkinci kısmın kullanım alanı 844,00m² olarak ölçülmüştür.Diğer alanlarda yani tarla olarak gözüken kısım ise toprak işlemesi yapılmamış, anız olarak görülmüştür. Adresi : Akarca köyü Şereflikoçhisar/ANKARA
Yüzölçümü : 86.500 m2
Kıymeti : 3.040.000,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : İnşaat tarzı Belediye mücavir alanı içerisinde imar planı dışında yer almaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidiri.
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 21/01/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/302 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ayrıca iş bu ilanın taraflara tebliğ edilememesi durumunda Hazal-2006 Gıda Tarım ve Hayvancılık İnşaat Turizm San Ticr LTD ŞTi VE Fatma YAHŞİ ye ilanen tebliğ edilmis sayılacağı ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR