AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Akyazı'da 7.033 m² tarım arazisi üzerindeki tavuk çiftliği ve kargir ev icradan satılıktır (çoklu satış)

AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111668
Şehir : Sakarya / Akyazı
Semt-Mahalle : YÖRÜKYERİ MAH. / AKYAZI
Yayınlandığı Gazeteler

BİZİM SAKARYA 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/265 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,212 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI
İCRA DAİRESİ


2019/265 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi,Yörükyeri Mahallesi,Merkez Mahalle Mevkii, 109 Ada, 6 Parsel de kayıtlı Bir Katlı Betonarme Ev,Bir Katlı Betonarme Tavuk Çiftliği ve Fındık Bahçesi nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 7.033,98 m2 dir.Taşınmaz topografik olarak güney yönünde doğru %15-20 değişken eğimli bir yapıya sahip, kuzeybatı yönünden kadastral asfalt yola 26,00 metre cephesi bulunmakta,,hali hazırda üzerinde yetişkin, sıra düzen dikilmiş, bakımlı, verim çağında kapama fındık ağaçları bulunmakta, killi tınlı toprak yapısında, orta düzey verimli,tuzluluk ve drenaj problemi bulunmamakta, yüksek rakımlı bölgede, yıllık ortalama yüksek yağış alan bölgede, tarımsal amaçlı kullanılmakta, 5. sınıf tarım arazisi niteliğindedir.Ayrıca hali hazırda ayrıca üzerinde ekonomik değeri olmayan enkaz halinde tavuk kümesi ile tek katlı mesken bina bulunmakta,Yaklaşık 8-10 yıllık, 75,00m² inşaat alanına sahip, kagiryapı tek katlı mesken bina, ağaç doğrama üzeri kiremit çatılı, güneş enerjili, dış cephesi sıvasız, iç cepde duvarlar sıvalı boyalı, içerisinde 2 oda, salon, mutfak, banyo tuvalet bulunmakta, pencereler pvc kapılar ağaç doğrama, sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir durumdadır.Meskun mahal içinde, yol, su, elektrik vb. her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmakta, kuşbakışı yaklaşık olarak kuzeybatı yönünde Akyazı şehir merkezine 18 km mesafededir.
Adresi : Yörükyeri Mahallesi Akyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 7.033,98 m2
İmar Durumu : Taşınmaz belediye mücavir alan içerisinde, plansız alanda ve köy yerleşik alan içinde, imar durumu Güney Planlama Alt Bölgesi 1/25000 ölçekli çevre düzeni planına göre “Kırsal Yerleşim Alanı” içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 280.212,36 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapuda Sakarya İli, Akyazı İlçesi,Yörükyeri Mahallesi,Boğmalık Mevkii, 118 Ada, 4 Parsel de kayıtlıFındık Bahçesi nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmazın yüz ölçümü 2.225,99 m2 dir.Taşınmaz yüksek rakımlı bölgede, topografik olarak doğu yönünde doğru %5-15 eğimli bir yapıya sahip, batı yönünden toprak kadastral yola 30,00 metre cephesi bulunmakta, hali hazırda üzerinde yetişkin, sıra düzen dikilmiş, bakımlı, verim çağında kapama fındık ağaçları bulunmakta, killi tınlı toprak yapısında, orta düzey verimli, tuzluluk ve drenaj problemi bulunmamakta, yıllık ortalama yüksek yağış alan bölgede, tarımsal amaçlı kullanılmakta, 5. sınıf tarım arazisi niteliğindedir.Meskun mahal dışında, su, elektrik vb. kamu hizmetlerinden yararlanmamakta, kuşbakışı olarak kuzey yönünde en yakın meskun mahalle 350 metre ve Akyazı şehir merkezine 19 km mesafededir.
Adresi : Yörükyeri Mahallesi Akyazı/SAKARYA
Yüzölçümü : 2.225,99 m2
İmar Durumu : Taşınmaz belediye mücavir alan içinde, imar durumu plansız alanda ve köy yerleşim alanı dışında, Güney Planlama Alt Bölgesi 1/25000 ölçekli çevre düzeni planına göre “Tarım Alanı” içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 48.971,78 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/265 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR