FEKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Adana Feke'de ahır ve arsası icradan satılıktır

FEKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01079220
Şehir : Adana / Feke
Semt-Mahalle : İSLAM MAH. / FEKE
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 ESAS
Muhammen Bedeli
:
97,360 TL
Birinci Satış Günü
:
24.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
FEKE İCRA DAİRESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FEKE
İCRA DAİRESİ

2018/5 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Feke İlçe, 265 Ada, 5 Parsel, İslam Mahalle/köy, Feke Saimbeyli Mevkii, Taşınmaz 300,00 M2 Alana Sahip Arsa Vasıflı İçerisinde Tek Katlı Betonarme Ahır Bulunmaktadır.kısmen Komşu Parseller Kısmen İmar Yolu İçerisinde Kalan Ahırın 80,00 M2lik Kısmı İcra Konusu 265 Ada 5 Nolu Parsel İçerisinde Kalmaktadır. Yapı Değeri:ahır Olarak Kullanılan Sıvasız Ve Boyasız Briket Duvarlı Olan Tek Katlı Betonarme Yapının 80,00 m2lik Kısmı Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Tarafından Açıklanan Mimarlık Ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak Yapı Yaklaşık Birim Maliyetlerinden 3. Sınıf A Grubuna Girmekte Olup Keşif Tarihi İtibariyle M2 Değeri 980,00 Tldir.yapının İcra Konusu Olan Kısmının %60 Yıpranma Payı Düşüldükten Sonraki Değeri 31.360,00 Tldir. Arsa Değeri:taşınmaz İmar Planı İçerisinde Olup Alt Yapı Hizmetlerinden Kısmen Faydalanmaktadır. Parsel İmar Planında Konut Alanı Olarak A-2 (ayrık İki Kat) Yapı Nizamına Sahiptir.parsele Ulaşım Sağlayacak Araç Yolu Bulunmamaktadır. Bu Özelliklere Sahip Parselin Bitkisel Muhtesatla Beraber Değeri:66.000,00 Tldir.parselin Yapı Ve Zemin Değeri Toplam 97.360,00 Tldir.
Yüzölçümü : 300,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 97.360,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 24/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 28/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : FEKE İCRA DAİRESİ. -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR