ZONGULDAK 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Zonguldak/Mithatpaşa'da arsa mahkemeden satılıktır (Çoklu satış)

ZONGULDAK 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00914096
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : MİTHATPAŞA MAH. / ZONGULDAK
: 183
Yayınlandığı Gazeteler

ŞAFAK 13.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
173,493 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NOLU TAŞINMAZ: Satışa konu Zonguldak ili, Merkez ilçesi, Mithatpaşa Mahallesi, 61 Ada, 17 Parsel nolu taşınmazın özellikleri: Zonguldak Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Belediyenin tüm alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Tapu kaydı Bahçedir. Özellikleri Arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 183,98 m2 dir. Üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Ekili dikili sebze vardır. İmar durumu;bitişik nizam 4 kat ticaret alanıdır. İki taraftan 4.00 mt.lik ve 3.00 mt.lik imar yollarına cephesi vardır. Çevreye hakim manzara yapısı vardır ve önü liman manzaralıdır. Hemen yakınına kadar araba yolu geldiğinden ulaşımı kolaylıkla sağlanmaktadır. Şehir merkezine yakın mesafededir.
Adresi : Zonguldak ili, Merkez ilçesi, Mithatpaşa Mahallesi, 61 Ada, 17 Parsel, Bahçe.
Kıymeti : 173.493,00 TL.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Kamu yarar ve ülke güvenliği açısından, yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap ve ayni hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
2 NOLU TAŞINMAZ: Satışa konu Zonguldak ili, Merkez ilçesi, Mithatpaşa Mahallesi, 61 Ada, 13 Parsel nolu taşınmazın özellikleri: Zonguldak Belediye sınırları içerisinde ve imar planı dahilindedir. Tapu kaydı Kargir Evdir. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüzölçümü 167,92 m2dir. Üzerinde; bodrum kat+3 katlı yapı ve tek katlı yapı bulunmaktadır. İmar durumu; bitişik nizam 4 kat ticaret alanıdır. İki taraftan yola cephesi vardır. Çevreye hakim manzara yapısı vardır. Taşınmaz üzerinde mevcut bodrum+3 katlı yapının özellikleri: Kargir yapı tarzında inşa edilmiştir. Çok eski yapı olup yıpranmış görünümü vardır. Söz konusu binada bodrum katta tek daire, diğer katlarda ikişer daire bulunmaktadır. Binada esaslı tadilat gerekmektedir. Daireler mimari olarak;antre-mutfak-2 oda-wc. banyo (müşterek)-şeklinde dizayn edilmiştir. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. sınıf (A) yapı grubu içerisine girmektedir. Taşınmaz üzerinde mevcut tek katlı yapının özellikleri:Yığma kargir yapı tarzında inşaa edilmiştir. Yüzölçümü 20.06m2dir. Çatısı düz betonarme plak döşeme üzeri ahşap oturtma çatılı, ön cephe doğramaları camekanlı alüminyum doğrama, döşemesi şap, iç yüzey duvarları sıvalı-badanalı, ön cephesi hariç diğer cepheleri boyasız durumdadır. Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının II. sınıf (B) yapı grubu içerisine girmektedir. Yaklaşık 40 yıllık yapıdır. Yıpranma oranı %40dır.
Adresi : Zonguldak ili, Merkez ilçesi, Mithatpaşa Mahallesi, 61 Ada, 13 Parsel,
Kıymeti : 311.986,00 TL.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Kamu yarar ve ülke güvenliği açısından, yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap ve ayni hak tesis edilemez.
1. Satış Günü : 15/01/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR