ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zonguldak/Merkez Göbü Mahallesi'nde arsa icradan satılıktır

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980922
Şehir : Zonguldak / Merkez
: 4383
Yayınlandığı Gazeteler

İNANIŞ 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/87 ESAS
Muhammen Bedeli
:
263,015 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Zonguldak Adliyesi Eski Bina 1. İcra Müdürlüğü Kalemi - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2016/87 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Merkez İlçe, 108 Ada, 23 Parsel, Göbü Mahalle/Köy, Sahil Mevkii, Kıymet takdirine konu olan; Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Göbü Köyü, 108 Ada, 23 Parsel no.lu tarlalı kargir ev niteliğinde taşınmazdır. Alt yapı hizmetlerinden kısmen yararlanmaktadır. Taşınmazın yanına araç ulaşımı yoktur. Deniz kenarında yer almaktadır. Kuzeyi kumsal ve denizdir. İmar yolu ve park alanında kalmaktadır. Özellikleri olarak arsa vasfını taşımaktadır. Yüz ölçümü 4.383,59 m2dir. Bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından iyi bir yerde sayılır. Çevresinde; kumsal, deniz, tarlalar, dağınık vaziyette az katlı yerleşim birimleri vardır. Yakınında; Zonguldak-Karabük Demir yolu, Zonguldak-Filyos Karayolu, yazlık günübirlik konaklama tesisleri, yazlık villa şeklinde evler, ormanlık alanlar, plaj tesisleri bulunmaktadır. Söz konusu taşınmaz kumsalla bitişik vaziyettedir. Topoğrafik olarak düz eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Çevreye hakim manzara yapısı vardır. Yakınından dere yatağı geçmektedir. Bölgesel olarak gelişme alanı içerisindedir. Muslu-Filyos-Çatalağzı beldelerine yakın mesafededir. Üzerinde; doğal bitki örtüsü, virane görünümlü 1.5 katlı kargir yapı ile virane görünümlü tek katlı kargir yapı bulunmaktadır. 1.5 katlı kargir yapının brüt inşaat alanı 9.00mt.x7.85mt. = 70.65m2, 1 katlı kargir yapının brüt inşaat alanı 5.40mt.x4.20mt.= 22.68m2dir. Virane görünümlü olan söz konusu yapılar boş vaziyette olup kullanılmamaktadır. Söz konusu yapıların herhangi bir ekonomik değerleri bulunmamaktadır.
Adresi : Merkez Göbü Köyü Sahil Mevkii Zonguldak
Yüzölçümü : 4.383,59 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : imar yolu ve park alanında kalmaktadır
Kıymeti : 263.015,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kamu yararı ve ülke güvenliği açısından , yabancı uyruklu gerçek kişiler ile kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip yabancı ticaret şirketlerince iktisap veya sınırlı ayni hak tesis edilemez
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Zonguldak Adliyesi Eski Bina 1. İcra Müdürlüğü Kalemi - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/87 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR