ÇAYCUMA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Zonguldak/Çaycuma'da 170 m² arsa mahkemeden satılıktır

ÇAYCUMA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01036708
Şehir : Zonguldak / Çaycuma
Semt-Mahalle : ÇAY MAH. / MERKEZKÖYLER
: 170
Yayınlandığı Gazeteler

DEMOKRAT ÇAYCUMA 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2019/5 Satış
Muhammen Bedeli
:
71,063 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
Çaycuma Adliyesi Cumhuriyet Savcılığı Yazı İşleri Müdürlüğü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇAYCUMA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Çaycuma İlçesi, Çay Mahallesi, Düz Mevkii 82 Ada, 29 Parsel, Belediye imar planı içerisinde olup, her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır. Ayrık nizam 4 katlı yapılaşma izninin olduğu görülmektedir. Taşınmazın uzun kenarı 29-30 m, kısa kenarı kuzey cephesinde 7 m olup, diğer cepheye doğru daralmaktadır. Taşınmazın bu geometrik özelliği nedeni ile bina yapımı için uygun değildir. Ancak komşu parseller ile beraber değerlendirildiğinde bina yapımına uygun hale gelmesi mümkün olabilir. Belediye cevabi ile taşınmazın cephe aldığı 17 m genişliğindeki imar yolunun İdare Mahkemesi kararı ile iptaline karar verildiği, parselin bulunduğu alanın plansız olup, plan yapım çalışmalarına devam edildiği bildirilmiştir.
Adresi : Çay Mahallesi Düz Mevkii - Çaycuma
Yüzölçümü : 170 m²
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Çaycuma Belediye Başkanlığının 13.06.2019 gün ve 665 sayılı yazısı ile F28.a.07.a.3.d imar paftasında yer aldığı, parselin plansız olup, plan yapım çalışmasının devam ettiği bildirilmiştir.
Kıymeti : 71.063,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Çaycuma Adliyesi Cumhuriyet Savcılığı Yazı İşleri Müdürlüğü Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/08/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR