YÜKSEKOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yüksekova/Yenimahalle'de 2000 m2 ticari arsa icradan satılıktır

YÜKSEKOVA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909899
Şehir : Hakkari / Yüksekova
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / YÜKSEKOVA
İmar Durumu : Ticari
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/74 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
3500350 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Yüksekova Adalet Sarayı Zemin Kat Yüksekova / Hakkari

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YÜKSEKOVA
İCRA DAİRESİ
2017/74 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hakkari İl, Yüksekova İlçe, 161 Ada, 13 Parsel, YENİMAHALLE Mahalle/Köy, Çiftlik Mevkii, Taşınmazlardan 161 ada, 13 nolu parsel imar planı'nda kayıtlı olup Yüksekova İlçesi, Yeni Mahalle, Çiftlik Mevkii'de yer almaktadır. Her türlü belediye hizmetinden ve Kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır. Ana ulaşım arterleri ve bağlantılarına yakın bir mevkisinde bulunmaktadır. Civarda konut ve ticaret alanları yer almaktadır. Meskun alanda yer almaktadır. Belediye imar planı içerisinde buluanan dava konusu taşınmaz Belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Merkezi bir bölgede yer almaktadır. Arsanın geometrik şekli, büyüklüğü ve topografik yapısı üzerine bina yapımı için uygundur. Tapu kaydında niteliği arsadır. Satış konusu taşınmaz nazım imar planı kapsamındadır.İmar durumu Yüksekova İlçesi Yenimahalle, Çiftlik mevkii'de bulanan 161 Ada, 13 no'lu parsel sayılı yer belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır. söz konusu taşınmaz şehir imar planlarının içinde olup, ticari alanda arsa olarak yer almaktadır.Satış konusu parsellerde 161 Ada 13 no'lu parsel bulunduğu bölgenin nitelikleri, Ticari bir alanda yer alması çevresindeki gelişim, ulaşım olanakları, geometrik şekli büyüklüğü ile topografik yapısı üzerine yapılacak her türlü tesis için uygunluğu, kira gelirleri bakımından kolay gelir elde edilmesi gibi özelliklerden dolayı yerel emlak satışları ve alılm satım kolaylığı dikkate alınarak çevresinde oluşmuş olan serbest satış fiyatlarına göre m2 fiyatı 1750 TL'dir.
Adresi : Yeni Mahalle Çiftlik Mevki Yüksekova / Hakkari
Yüzölçümü : 2.000,20 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 3.500.350,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/01/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : Yüksekova Adalet Sarayı Zemin Kat Yüksekova / Hakkari
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/74 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR