BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Yıldırım Vakıf'ta 614 m² arsa içinde iki adet iki katlı ahşap kargir bina mahkemeden satılıktır

BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078688
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : VAKIF MAH. / ARABAYATAĞI
: 614
İmar Durumu : Konut
Gabari : 6.50
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/40 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
476,266 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası ( BAM Binası C Blok 7. Kat )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/40 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa İli, Yıldırımİlçesi , Vakıf Mahallesi , 1. VadiSokak , 23kapı numarasında kainve tapunun 2675ada,3parsel sayılı ve üzerinde yığma kerpiçinşaat tarzında ve mesken olarak yapılmış ,81.51m2 ve 91.16m2 oturmaalanlı , kiremit örtülü ahşap çatılızemin ve birinci kat olmak üzerebir birine bitişik durumda2 katlı iki ayrı , dış cephesisıvalı ve badanalı,30-35 yıllık % 50 yıpranma paylı bina bulunan taşınmaz olduğu görülmüştür. Taşınmaz üzerindekibir birine bitişik durumda ve bir birininbenzeri özelliklerdekiiki binadan,zemin katıavlu tuvalet ve2 oda , bahçede mutfakavluda tuvalet mahallerinden ibaret , zemin ve tavan tahta kaplama , duvarlar sıvalı veplastik badanalı ,kapılar ahşap ,pencereler sağ taraftaki bina Pencereler Alüminyum doğrama ,sol taraftaki bina pencerelerPVC Plastik doğrama ,üst kathol 3 oda , mahallerinden ibaret zemin ve tavanahşap kaplama , mutfakdolap olmayan bakımsız bahçeli binalardır. Taşınmazın mahalle yerleşim alanında çevresikıymet takdirine konu olantaşınmazla benzer niteliklerdegenelde2 katlı konut yapıları ile meskün ,Şehir merkezi ileşehrin diğer bölgelerine toplu ulaşımaraçları ile ulaşım imkanlarının bulunduğu,kamu kurum ve kuruluşlarının tüm hizmetlerindenfaydalanan , alt yapısı mevcutolanbir yerde bulunmaktadır.
Adresi : Bursa ili Yıldırım İlçesi Vakıf Mahallesi 2675 ada 3 Parsel
Yüzölçümü : 614,10 m2
Arsa Payı : Hisseli
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Vakıf Mahallesi Uygulama İmar Plnı kapsamında olup, taşınmazın bitişik nizam 2 kat olan 5 metre ön bahçe mesafeli konut bölgesi inşaat alanı kullanımında kısmen de az bir kısmı yol alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 476.266,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA MEVCUTTUR.
1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdür Odası ( BAM Binası C Blok 7. Kat )

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/40 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR