BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Yıldırım/Piremir'de 222 m² arsa mahkemeden satılıktır

BURSA 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063189
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : PİREMİR MAH. / DAVUTKADI
: 177
İmar Durumu : Konut
Gabari : 6.50
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
355,728 TL
Birinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7 BURSA)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/14 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz;Bursa ili Yıldırım ilçesi Piremir Mahallesi 308 ada 27 parselde 222,33m2 yüzölçümünde,Tapuda Suyu Olan Ev vasfıyla kayıtlı boş arsa niteliğindedir.Taşınmaz şehir merkezine(heykel) kuş uçuşu 1,72km güneydoğusunda Piremir Sultan Camii'ne 40m ve Teleferik yolu olan Işık caddesinin 60m güneyindedir,Taşınmazda hertürlü altyapı ve belediye hizmetleri mevcut olup,şehir merkezine Işık caddesi üzerinden toplu ulaşım vasıtaları ile gidilebilmektedir.Taşınmazın yüksek eğimli topoğrafyaya sahip olması ve çevresindeki çarpık yapılaşma ise değerini olumsuz olarak etkileyen unsurlardır.
Adresi : 5.Çeşme Sokak Yıldırım / BURSA
Yüzölçümü : 222,33 m2
Arsa Payı : Paylı mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Davutkadı-Değirmenlikızık Uygulama imar planı kapsamında olup,taşınmazın büyük kısımları bitişik nizam 2 kat olan konut bölgesi inşaat alanında (177,88 m2'si ) diğer az kısımları ise yol alanında (44.45 m2'si) kalmaktadır.Taşınmazın bitişiğinde yer alan 28 sayılı parsel ile birlikte birleşerek tevhidli ve yol alanına terkli şekilde imar durumu bulunmaktadır.
Kıymeti : 355.728,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında"Bu parseldeki duvarın ve binanın yola 6.05 m2 tecavüzü vardır,308 ada 30 nolu parseldeki A harfi ile gösterilen bina ve duvar bu parsele 12,30m2 tecavüzlüdür ve Kültür ve Tabiat Varlıkları ile Bunların Koruma alanı içinde kalan alanların beyanlarda belirtilmesi"şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : BURSA 2.SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI(BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ C.BLOK KAT:7 BURSA)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR