NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Yenipazar/Doğu Mahallesi'nde arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068473
Şehir : Aydın / Yenipazar
Semt-Mahalle : DOĞU MAH. / YENİPAZAR
: 420
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 21.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/603 TLMT
Muhammen Bedeli
:
126,102 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Nazilli İcra Müdürlüğü Mezat Salonu -Yeşilyurt Mah. 380 Sok No 2 Kat 4 Nazilli AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

2.İCRA DAİRESİ

2018/603 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Aydın İli, Yenipazar İlçesi, 244 Ada, 16 Parsel, DOĞU Mahalle/Köy, PAZARTEPE Mevkii, Bilirkişi raporuna göre taşınmaz arsa niteliğindedir. taşınmaz 17 parselle bitişik parseller olup, katlı otopark ve belediye binasının 180 metre doğusunda, Bozdoğan Nazilli yolunun 70 m güneyindedir. etrafı yapılaşmış, her türlü alt ve üst yapılardan faydalanmaktadır. Arsanın yapılaşma şartı belediyeden bakıldığında parseller düzgün parsel olmadığından, yola cephe koşulları, derinlikleri yürürlükteki mevzuatlara ve yönetmeliklere uymadığından, ada bazında uygulamaya tabi tutulması gerekmektedir. Uygulama sonrası her iki parselinde alanları değişebilmektedir. Ayrıca adanın imar şartlarına bakıldığında Eşref Ozan caddesine bakan parsellerin bitişik 4 kat, kuzey ve batıdaki yollara bakan parsellerin bitişik üç kat, güneydeki yola bakan parsellerin bitişik iki kat olduğundan dolayı, bu durumda imar şartları tespit edilememiştir. İki bitişik parsel içerisinde yığma iki adet yapı var. birinci duvarları taş yığma duvar olup, yıkılmış bir çatı bulunmaktadır. Herhangi bir mali değeri yoktur. Diğer iki katlı dolgu tuğla yığma duvardan yapılmış, üzeri kiremit çatılı bir yapıdır. Ahşap çatının bir kısmı göçmüş, dış duvarda kırıklar, çatlaklar ve göçükler var. Bina oturulabilir değildir. Mali değeri yoktur. Arsa olarak değerlendirme yapılmıştır.

Adresi : Doğu Mahallesi Pazartepe Mevkii.Yenipazar / AYDIN

Yüzölçümü : 420,34 m2

İmar Durumu : Orkide Sokakta 3,54 m yol cephesi olması nedeniyleyapılaşma yapılamaz.İlgili parselin adasında 3194 sayılı kanun 18. mad. uygulaması yapılması gerekmektedir.

Kıymeti : 126.102,00 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri: Nazilli İcra Müdürlüğü Mezat Salonu -Yeşilyurt Mah. 380 Sok No 2 Kat 4 Nazilli AYDIN -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :
Aydın İli, Yenipazar İlçesi , 244 Ada, 17 Parsel, DOĞU Mahalle/Köy, PAZARTEPE Mevkii, Bilirkişi raporuna göre taşınmaz arsa niteliğindedir. taşınmaz 16 parselle bitişik parseller olup, katlı otopark ve belediye binasının 180 metre doğusunda, Bozdoğan Nazilli yolunun 70 m güneyindedir. etrafı yapılaşmış, her türlü alt ve üst yapılardan faydalanmaktadır. Arsanın yapılaşma şartı belediyeden bakıldığında parseller düzgün parsel olmadığından, yola cephe koşulları, derinlikleri yürürlükteki mevzuatlara ve yönetmeliklere uymadığından, ada bazında uygulamaya tabi tutulması gerekmektedir. Uygulama sonrası her iki parselinde alanları değişebilmektedir. Ayrıca adanın imar şartlarına bakıldığında Eşref Ozan caddesine bakan parsellerin bitişik 4 kat, kuzey ve batıdaki yollara bakan parsellerin bitişik üç kat, güneydeki yola bakan parsellerin bitişik iki kat olduğundan dolayı, bu durumda imar şartları tespit edilememiştir. İki bitişik parsel içerisinde yığma iki adet yapı var. birinci duvarları taş yığma duvar olup, yıkılmış bir çatı bulunmaktadır. Herhangi bir mali değeri yoktur. Diğer iki katlı dolgu tuğla yığma duvardan yapılmış, üzeri kiremit çatılı bir yapıdır. Ahşap çatının bir kısmı göçmüş, dış duvarda kırıklar, çatlaklar ve göçükler var. Bina oturulabilir değildir. Mali değeri yoktur. Arsa olarak değerlendirme yapılmıştır. BORÇLUYA AİT 1/3 HİSSESİ SATILACAKTIR.

Adresi : Doğu Mah. Pazartepe Mevkii Yenipazar / AYDIN

Yüzölçümü : 1.204,41 m2

İmar Durumu : Hiçbir imar yoluna cephesi bulunmamamtadır. Bu nedenle bu parsele yapılaşma yapılamaz.İlgili parselin adasında 3194 sayılı kanun 18. mad. uygulaması yapılması gerekmektedir.

Kıymeti : 120.441,00 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası

Satış Yeri: Nazilli İcra Müdürlüğü Mezat Salonu -Yeşilyurt Mah. 380 Sok No 2 Kat 4 Nazilli AYDIN -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/603 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve kendisine tebliğ yapılamayan ilgilileri iş bu gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine kaim sayılacağı ilan olunur.15/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR