ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yenimahalle'de arsa ve müştemilatı mahkemeden satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910980
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : İVEDİKKÖY MAH. / İVEDİK OSB
: 4072
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN
Dosya No
:
2014/25 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
4,712,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.01.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
21.02.2019 09:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 114. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2014/25 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, İvedikköy-İmar mahallesi, Süleyman şah caddesi (eski 1319.S.k.) üzerinde kain imarın 42818 ada 4 parseli teşkil eden 4.072,00m2 yüzölçümlü, Arsa nitelikli taşınmaz. Arsa üzerinde kapı numarası bulunmayan 53 yazan iki adet gecekondu ve müştemilatı bulunmakta, gecekondular terk edilmiş boş olarak bekletilmekte oldukları tespit edilmiştir. Parsel topoğrafik yapısı %10-15 eğimli olup, her türlü yatay yada dikey yapılaşma imkanı bulunmaktadır. Yakın çevresindeki gecekondular tamamen yıkılmış ve yeni yapılaşmaların yoğun olduğu bölgede yer almaktadır. Parselin yakın çevresinde yapılaşmaya olumlu etkisi bulunan, her türlü inşaat malzemeleri satış yerleri bulunmakta, Elektrik, Su, Kanalizasyon, Yol, Otobüs gibi hizmetlerinden direkt yararlanabilecek konumda bulunmaktadır.
Parsel üzerindeki Gecekondu ve Müştemilatları :
Arsa Nitelikli taşınmaz üzerinde kapı numaralı belirsiz iki adet gecekondu ve müştemilatı bulunmakta, Ayrıca gecekondu bahçesinde değişik ve yasta ağaçlar bulunmaktadır. Buna göre,
-Parsel üzerindeki 1. Gecekondu ve Müştemilat Yapı özellikleri;
Gecekondu, tek katlı ve yığma tarzda yapılı bulunmaktadır. Dış cepheleri sıvalı ve boyalı, çatısı ahşap kırma çatı ve kremit kaplamalı olarak yapılı bulunmaktadır. Gecekondu konut olarak düzenmiş olup, Antre, Wc, Mutfak, 2 Oda mahallerinde oluşmakta toplam 50,00m2 inşaat alanına sahip olup, tamamı parsel içinde kalmaktadır. Elektrik ve suyu bulunan soba ile ısınma sistemli, keşif aşamasında terk edilmiş halde bulunmaktadır.
-Parsel üzerindeki 2. Gecekondu ve Müştemilat yapı özellikleri,
Gecekondu tek katlı ve yığma tarzda yapılı bulunmaktadır. Dış cepheleri sıvalı ve boyalı, çatısı ahşap kırma çatı ile kiremet kaplamalı olarak yapılı bulunmaktadır. Gecekondu Konut olarak düzenmiş olup, Antre, Wc, Mutfak, 3 Oda mahallerinden oluşmakta, mahallerin döşemeleri şap kaplama, duvarları sıvalı ve badanalı, ıslak Mahalleri kısmen fayans kaplamalı, tavanları kontrplak kaplamalı olarak yapılı bulunmaktadır.Toplam 90,00m2 inşaat alanına sahip olup, tamamı parsel içinde kalmaktadır. Elektrik ve suyu bulunan, soba ile ısınma sistemli, keşif aşamasında terk edilmiş halde bulunmaktadır. Parsel üzerinde 44 adet değişik yaş ve cinste ( Sedir, Erik Vişne ) , yine 8 adet değişik yaş ve cinste (Ceviz, Ayva, Erik, Kayısı, Elma, Armut, Dut, İğde, Aylantus) ağaçları bulunmaktadır.
Taşınmaz ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Yenimahalle İlçesi, İvedikköy-İmar Mahallesi, Süleyman Şah Caddesi (Eski 1319.S.K.) Üzerindeki 42818 Ada 4 Parsel Sayılı Taşınmaz.
Yüzölçümü : 4.072,00 m2
İmar Durumu : Yenimahalle Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 22/10/2018 tarih ve 11411 sayılı yazısı ile; Ankara ili,Yenimahalle İlçesi, İvedik mahallesi, 42818 ada 4 parselin, 1/1000 ölçekli 84129 nolu parselasyon planı kapsamında; E:1.00, Birim Konut Yüzölçümü: 120m2, Hmax: Serbest yapılaşma koşulları ile "KONUT" kullanımında kaldığı ve 84129 nolu plan notlarının geçerli olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 4.712.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/01/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 21/02/2019 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR