YAYLADAĞI İCRA İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Yayladağı Sürütme'de 4.200 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

YAYLADAĞI İCRA İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048451
Şehir : Hatay / Yayladağı
Semt-Mahalle : SÜRÜTME MAH. / YAYLADAĞI
: 4200
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY SÖZ 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/9 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
28,800 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Yayladağı Belediyesi Giriş Kat Mezat Salonu Yayladağı / Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YAYLADAĞI
İCRA DAİRESİ
2017/9 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Hatay İli Yayladağı İlçesi Sürütme Mahallesi 206 parsel sayılı 4.200,00 m2 yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmazın satışına karar verilmiştir. Bahse konu taşınmaz Yayladağı - Samandağ karayolunun 3,20 km doğusunda, sürütme mahalle merkezine 170 m mesafede, Yayladağı ilçe belediyesi imar planı dışında ve mücavir alan sınırları dahilinde meskun alan dışında yer almaktadır. Taşınmaz toprak yapısı itibariyle kumlu - taşlı%20-25 arası meyilli, makineli tarıma elverişsiz, taşlık oranı yüksek, kayalık organik maddece orta seviyede, su tutma kapasitesi düşük, derin profilli üçüncü sınıf tarım arasizidir. Parsel üzerinde keşif tarihi itibariyle hali hazırda 6-8 yaş arası 65 adet zeytin ağaçları bulunmaktadır.
Kıymeti : 28.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Yayladağı Belediyesi Giriş Kat Mezat Salonu Yayladağı / Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Hatay İli Yayladağı İlçesi Kızılçat Mahallesi 417 parsel sayılı 11.850,00 m2 yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmazın satışına karar verilmiştir. Bahse konu taşınmaz Yayladağı - Samandağ karayolunun 2,17 km batısında, kızılçat mahalle merkezine 1,50 km mesafede, Yayladağı ilçe belediyesi imar planı dışında ve mücavir alan sınırları dahilinde meskun alan dışında yer almaktadır. Taşınmaz toprak yapısı itibariyle kumlu - tınlı%10-20 arası meyilli, kısmen makineli tarıma elverişsiz, hafif taşlı, organik maddece orta seviyede, su tutma kapasitesi düşük, derin profilli üçüncü sınıf tarım arasizidir. Parsel üzerinde keşif tarihi itibariyle üzerinde ekonomik gelir getirecek herhangi bir zirai ürün bulunmamaktadır.
Kıymeti : 65.175,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydında olduğu gibidir.
2. Derece askeri yasak bölge içerisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Yayladağı Belediyesi Giriş Kat Mezat Salonu Yayladağı / Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/9 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/08/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR