YAYLADAĞI İCRA İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Yayladağı Kurtuluş'ta 358 m² arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

YAYLADAĞI İCRA İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050158
Şehir : Hatay / Yayladağı
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / YAYLADAĞI
: 358
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ZAFER 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/44 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
35,896 TL
Birinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Yayladağı Belediye Başkanlığı Mezat Sayonu Yayladağı / Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YAYLADAĞI
İCRA DAİRESİ
2018/44 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Hatay İli Yayladağı İlçesi Kurtuluş Mahallesi Cami Zeytinliği Mevki 15 Cilt 1446 Sayfa no da kayıltı 231 ada 11 parsel 358,96 m2 yüz ölçümlü arsa vasıflı taşınmazın satışına karar verilmiştir. Bahse konu taşınmaz Yayladağı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün dosyamız içinde bulunan yazısına göre 1/1000 uygulama imar planında ayrık nizam 2 kat konut alanı içeriside bulunmaktadır. Taşınmaz geometrik olarak kare biçimini anımsatmakta olup düz bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmaz Yayladağı Adliyesinin önünden Yayladağı Antakya karayoluna 1,4 km ilerlendiğinde yolun solunda karayoluna yaklaşık 250 m mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bölgenin teknik altyapısı tamamlanmamış olup benzer özellikte parseller olduğu bölge sosyo ekonomik açıdan alt ve orta gelir seviyesine hitap etmektedir. İmar planında adanın batısında 10 m lik yol güneyinde 10 m lik yolun hali hazırda açılmadığı görülmüş olup taşınmazın değerlemesinde bu durum olumsuz faktar olarak dikkate alıdığı bilirkişi tarafından müdürlüğümüz dosyasına sunulan raporda bildirilmiştir.
Kıymeti : 35.896,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 2. Derece askeri yasak bölge içerisinde kalmaktadır.
Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Yayladağı Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Yayladağı / Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Hatay İli Yayladağı İlçesi Kurtuluş Mahallesi Cami Zeytinliği mevki 15 cilt 1447 sayfada kayıtlı 231 ada 12 parsel sayılı 358,96 m2 yüz ölçümlü arsa vasıflı taşınmazın satışına karar verilmiştir.Bahse konu taşınmaz Yayladağı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün dosyamız içinde bulunan yazısına göre 1/1000 uygulama imar planında ayrık nizam 2 kat konut alanı içeriside bulunmaktadır. Taşınmaz geometrik olarak kare biçimini anımsatmakta olup düz bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmaz Yayladağı Adliyesinin önünden Yayladağı Antakya karayoluna 1,4 km ilerlendiğinde yolun solunda karayoluna yaklaşık 250 m mesafededir. Taşınmazın bulunduğu bölgenin teknik altyapısı tamamlanmamış olup benzer özellikte parseller olduğu bölge sosyo ekonomik açıdan alt ve orta gelir seviyesine hitap etmektedir. İmar planında adanın batısında 10 m lik yol güneyinde 10 m lik yolun hali hazırda açılmadığı görülmüş olup taşınmazın değerlemesinde bu durum olumsuz faktar olarak dikkate alıdığı bilirkişi tarafından müdürlüğümüz dosyasına sunulan raporda bildirilmiştir.
Kıymeti : 37.450,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 2. Derece askeri yasak bölge içerisinde kalmaktadır.
Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Yayladağı Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Yayladağı / Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/44 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR