KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yarımca Belen mahallesinde icradan satılık arsa

KÖRFEZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888407
Şehir : Kocaeli / Körfez
Semt-Mahalle : BELEN MAH. / TÜTÜNÇİFTLİK
: 208
İmar Durumu : Ticari
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 05.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/719 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2019 15:00
Satış Yeri
:
Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÖRFEZ İCRA DAİRESİ

2018/719 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Kocaeli 8.İcra Müdürlüğü'nün 30/10/2018 tarih ve 2018/42068 Esas sayılı talimatı gereği satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Tapu Kaydı : Kocaeli ili Körfez İlçesi, Yarımca Şuyulandırma Mah. Belen Mevkii, Cilt/Sayfa: 186/18231, Ada: 117, Parsel : 19, Yüzölçüm: 208.00 m2, Ana Taş. Nitelik: Arsa

Adres : Çamlıtepe Mah. Yunus Emre cad. No.71 KÖRFEZ/KOCAELİ

Satışa konu taşınmaza, Çamlıtepe Mahallesinde bulunan Yunus Emre Caddesi üzerinden doğu-batı istikametinde ilerlerken Uluğbey İlk ve Orta Okulu mevkiine gelindiğinde yolun kuzeyinde bulunan ve doğu ve batısında bina bulunan ve boş durumdaki arsaya gelinir. Arsaya, toplu taşıma araçlarıyla da gelinebilmektedir. Arsanın bulunduğu bölgede genellikle eski ve kısmen de yeni yapılı 3-4 ve 5 katlı apartman şeklinde mesken nitelikli binalar ve kısmen boş durumda konut ve ticari imarlı arsalar bulunmaktadır.
Taşınmazın Özelikleri : 117 ada 19 nolu parsel olan ve arsa nitelikli taşınmaz, dikdörtgen bir şeklE sahiptir. Az eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Güneyindeki imar yoluna cepheli durumdadır. Yol cephesi genişliği 8,01m., ortalama derinliği ise 26,00m. kadardır. İmar uygulama parseli durumundadır. Doğu ve batısında bulunan binalar bu parsele bitişik yapılmış olması nedeniyle bu parsel üzerine yapılabilecek olan yapı da her iki binaya bitişik yapılabilecektir.
İmar Durumu : Körfez Belediyesinde yapılan araştırmalara göre parsel, blok nizam 0,40+0,40/1,20+0,40 yapılaşma oranına, Hmaks: 3 kat ve 9,50 m. ticari imarına sahip olduğu bilgileri edinilmiştir.
Kıymeti : 375.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı dosyada mevcut olup dosyadan bakılabilir
1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Güney mah. Adnan Kahveci cad. No.6 Tütünçiftlik Kent Konseyi Toplantı odası Körfez

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/719 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR