YALOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Yalova/Fevzi Çakmak'ta 139 m² arsa mahkemeden satılıktır

YALOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111815
Şehir : Yalova / Merkez
Semt-Mahalle : FEVZİ ÇAKMAK MAH. / BAĞLARBAŞI
: 139
İmar Durumu : Konut
Gabari : 11.50
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/33 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
516,052 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
13.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.YALOVA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/33 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yalova Merkez Fevziçakmak mah. 2034 ada 9 parselde arsavasıflı taşınmaz üzerinde 3 katlı bir yapının mevcut olduğu, yapı 6 m* 14 m ebatlarında toplam 84,00 m2 olup her katta 1 adet bağımsız bölüm bulunmakta yapının tüm bağımsız bölümler mevcut durum itibariyle tamamlandığı ve kullanılmadığı görülmekte ve 50 yıllık bir yapıdır. 17/08/1999 tarihinde meydana gelen depremi yaşamış yapı olup bağımsız bölümler mekruh ve kötü durumda olup bakım ve onarım yapılmadığı zaman kullanılamamaktadır. taşınmazın topoğrafik yapısının %0 olup Yalova merkezine yürüme mesafesinde ve şehir merkezinin içerisindedir. Yalova ya yakın olması nedeniyle sosyal ve külterel faaliyet ve alanlarından faydalanma imkanları bulunmaktadır. taşınmazın bulunduğu bölgeye düzenli olarak ulaşımın, altyapı ve üstyapı bulunmakta elektrik, su,doğalgaz ve telefon gibi altyapı tesislerinden faydalanmaktadır. Yalova Belediyesi tarafından hizmet götürülmekte olup Marmara Denizine yaklaşık 1000 m mesafededir. bağımsız bölümün bulunduğu mevki ticari, işyeri ve konut açısından tercih edilen bir bölgededir.
Adresi : Fevziçakmak Mah. Şehit Ömer Faydalı Cad. Leylak So. No: 25YALOVA
Yüzölçümü : 139,9 m2
İmar Durumu : Yalova Belediye Başkanlığının 19/02/2016 tarihli 1977 sayılı yazısı ile taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına göre bitişik nizam 4 katlı konut alanlı olarak imarlıdır.
Kıymeti : 516.052,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Üzerindeki bina Nihat Hoşgör'e aittir.
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 13/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı YALOVA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/33 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR