YALOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Yalova/Bahçelievler'de 663 m² arsa mahkemeden satılıktır

YALOVA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112372
Şehir : Yalova / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / BAĞLARBAŞI
: 663
İmar Durumu : Konut
Gabari : 11.50
Tapu Durumu : Müstakil Parsel
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,645,440 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı MERKEZ / YALOVA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.YALOVA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/13 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Yalova ili Merkez Bahçelievler mahallesi Değirmenaltı mevkii arsa vasıftlı taşınmazın il merkezinde konut yerleşim bölgesinde düz topografik yapıya sahip arazi şeklinde olduğu, sokak cepheli olan parselin alışveriş merkezi, kapalı spor salonu, kapalı yüzme havuzu, okul ve camiye yakın mesafede, sahil şeridine ise yürüme mesafesinde olup ulaşım imkanının odukça kolay bir mevkide olan taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamakta, topoğrafik yapısı itibariyle düz bir arsa olduğu olup parselin güney cephesinde Piri reis Sokak'a cepheli olup kuzey cephesinde komşu parsellere cephelidir.taşınmaza ulaşımın toplu taşıma ve özel araçlarla oldukça kolay sağlanmakta çevresinde konut ve ticaret alanlarının bulunması sebebiyle alt yapı faaliyetleri tamamlanmıştır.
Adresi : Bahçelievler Mah. Piri Reis SokMerkez / YALOVA
Yüzölçümü : 663,63 m2
İmar Durumu : Yalova Belediyesinin 27/11/2019 tarihli yazısı ile taşınmazın 04/10/2016 tarih ve 147 sayılı Belediye Meclis Kararı ile onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Ayrık Nizam, 4 Kat" yapılaşma şartlarında "Konut Alanı" olarak planlanmış alanda kalmakta ayrıca imar parseli ifrazı 3194 Sayılı İmar Kanununun Yalova Uygulama İmar Plan Notlarının ve Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince; taşınmazın 1/1000 ölçekli imar planındaki durumu itibariyle, ifraz sonrası oluşacak her parselde, parsel genişlikleri ve parsel derinliği şartını sağlaması durumunda mümkün olabilmekte aksi halde mümkün olamamaktadır.
Kıymeti : 2.645.440,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun EK 1.nci maddesi uygulamasına tabidir
1. Satış Günü : 04/03/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 06/04/2020 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı YALOVA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR